logo

30 Mart 2024

Tekin Bayram: “Yalvaç son şansını iyi değerlendirecek”

Bağımsız Yalvaç Belediye Başkanı  Tekin Bayram, katıldığı son televizyon ve radyo programlarında verdiği mesajları gazetemiz aracılığıyla seçim öncesi son kez Yalvaç halkına iletti.

Yalvaç için bu seçimin  kritik bir öneme sahip olduğunu belirten Tekin Bayram, şunları söyledi.

“Ben bu yaşta yollara düşmüşsem, kapı kapı gezmişsem, çocuğum gibi gördüğüm Yalvaç’ımın zor  durumda olması nedeniyledir. On yılda öyle geri gitmiş, öyle boynu bükülmüş ki memleketimin, bunu dimdik ayağa kaldırmak ve Yalvaç’ın hakkını geri almak, bizden sonrası için güzel bir miras oluşturmak için bu yaşta kolları sıvadım.

Beni buraya getiren çocuğum gibi gördüğüm Yalvaç’ın içinde bulunduğu bu durumun yanı sıra, hemşehrilerimin yaptığı çağrılar oldu.  Bunu ancak sen yaparsın, Yalvaç’ın hakkını yiyenlerle ancak sen mücadele edersin, bu şehre sen sahip çıkarsın çağrılarına duyarsız kalamadım ve geldim. Seçim gezilerimin ardından diyorum ki, iyi gelmişim.

Yalvaç’ın ve Yalvaçlı’nın icraatin ve  hizmetin lafla, sloganla, reklamla olmadığını idrak ettiğini görüyorum. Bunu anlatmaya çalıştım bu seçim çalışmalarında da. Ama anlatmak zor olmadı. Diğer adaylara  ve anlattıklarına bakan; bizim geçmişte yaptıklarımıza ve en önemlisi siyasal dirayetimize bakarak kararını vermiştir.

Belediyecilik  tecrübe işidir, bilgi birikimi gerektirir, çevre gerektirir, devleti tanımayı gerektirir. Bu işin Türkiye’deki sayılı isimlerinden biri olan Tekin Bayram’ın karşısına böyle adaylar çıkınca, kendimi anlatmak da zor olmadı. Yalvaç, her şeyin en iyisine layıktır, adayların da en iyisine  layıktır. Hepsini evlatlarım gibi görür, severim, ama  belediye başkanlığı bu adaylara birkaç gömlek büyük gelir. Birini on yıldır gördük zaten, diğer ikisinin de bu işi yapacak birikimi, tecrübesi ve  devlet aklı yoktur.

Böyle kritik bir zamanda, böyle yetersiz adaylara Yalvaç’ın kaderini bırakmak  istemediğim için son gün son saatlerde karar vererek aday oldum ve özellikle bağımsız aday oldum. Benim parti, ideoloji derdim yok; benim derdim Yalvaç, benim derdim hemşehrilerimin geleceği. O yüzden bağımsız aday oldum ve  tüm kardeşlerimi şemsiyemin altında toplamaya talip oldum.

Seçimden sonra oluşacak mecliste göreceksiniz ki, bütün  meclis üyeleri, Tekin Bayram’ın getirdiği maddeleri oy birliğiyle onaylayacaklar. Çünkü, aklın yolu bir, kalplerimiz bir.

Yalvaç’ın Şarkikaraağaç, Isparta ve Ankara’daki baronların insafına  bırakılacak bir beş yıl değil, beş saniyesi bile yoktur. Bunlar, yıllardır Yalvaç’ın önünü  kesen,  hakkını  yiyen, Yalvaç’a kötülük eden güç odaklarıdır.

Yalvaçlı biliyor ki, bunlarla en iyi mücadeleyi Tekin Bayram verir. Bunları Ankara’da aşacak, Isparta’da aşacak tek güce Tekin Bayram  sahiptir.

Yarın seçim sandıkları açıldığında, Yalvaç, Türkiye’ye ve Isparta’ya müthiş bir demokrasi dersi verecek ve buradan harika bir ayağa kalkma  ve kalkınma hikayesi  çıkacaktır.

Buradan tüm hemşehrilerime  tekrar sesleniyor, gelin Yalvaç’ın önünü birlikte açalım diyorum.  Bizi, bizden başka  kimse anlayamaz; kimse bizim gibi memleketini severek iş yapamaz.

Yarınki seçimlerin Yalvaç’ımıza ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyor, sevgi ve selamlarımı iletiyorum.”

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.