logo

20 Mart 2024

Tekin Bayram: “Yalvaç hayale, yalana değil; yapılmışa bakıp karar verecek”

Bağımsız Yalvaç Belediye Başkan adayı Tekin Bayram, son günlerde yoğunlaşan diğer adayların seçim vaatleriyle ilgili olarak gazetemize kısa bir değerlendirme yaparak, “Yalvaç hayale, yalana değil; yapılmışa bakıp karar verecek.” dedi.

Diğer adayların sayfa sayfa, sayı sayı sözde seçim projesiyle seçmeni yanıltarak oy toplamaya çalıştığını iddia eden Tekin Bayram, “Adama sormazlar mı, madem projeleriniz vardı, bugüne kadar neden yapmadınız? Biri on yıldır belediyeyi yönetiyor, diğeri 22 yıllık iktidar partisinin adayı. Bunlar ve diğerleri de bekara avrat boşamak kolay misali, reklamcılara hazırlattıkları projeleri sallıyorlar medyada, sosyal medyada. Hele ki belediye başkanı, önceki dönemdeki vaatlerini niye yapamadığını anlatıyor saatlerce, yok pandemi olmuş, yok darbe olmuş, yok ekonomik kriz varmış, yok deprem olmuş. Bir yandan mazeretleri sıralıyor, diğer yandan da yine millete hayal satıyor. Emekliye, öğrenciye, yeni evleneceğe rüşvet teklif ediyor, şimdiye kadar aklın neredeydi?

Diğer aday, sanki bugüne kadar Ak Parti iktidarda değilmiş gibi sallıyor, kendi partisine de sallıyor. Tabii, içinden kendi partisi gibi görmediği için, içselleştiremediği için Ak Parti’ye de çakıyor. 20 yıldır hizmet alamadı, Yalvaç diyor. Bu yirmi yılın 5 yılında Ak Partili belediye yok muydu? Yirmi iki yıldır hiç mi bir şey yapmadı Ak Parti bu memlekete? Milletvekilleri benim istediklerimi yapmasınlar bakalım, onları Yalvaç’a sokmam diyor. Bundan milletvekillerinin haberi var mı ki, böyle bir üslup mu olur? Adam hangi partide siyaset yaptığının farkında değil. Genel seçimlerde Ahmet Tural’ın emriyle İyi Parti’ye çalışan, CHP’li aday için imza veren adam, bugün daha seçilmeden Ak Partili vekillerini tehdit ediyor. Bunlar gidip yukarıdan hizmet getirecek öyle mi? Bir de aklı erer gibi projelerin resimlerini paylaşıyor, Ankara’ya gidip isteyeceğim de falan da filan da sallıyor. Ne anlarsın bu işlerden sen, hangi bilgiyle, hangi birikimle, hangi çevreyle yapacaksın bunu? İktidarla olsaydı, mevcut başkan yapardı, mesele iktidardan olmak değil; mesele işi bilmek, mesele becerikli olmak, mesele çevrenin olması ve bunu kullanabilmek. Gerisi fasa fiso.

Diğer adaylar da, reklamcılara yazdırdıkları broşürlerle, çektirdikleri videolarla şov peşinde. Bu iş videoyla, broşürle olsaydı, Yalvaç uçardı bugüne kadar.

Yalvaçlım bunları da bilir beni de bilir. Maceraya girmeyecek artık Yalvaçlı. Hayallere, boş vaatlere, yalan sözlere doydu artık bu millet. Tekin Bayram’ın toplu konutu da, yolu da, asfaltı da, istihdamı da nasıl getirdiğini gördü bu millet. Belediye başkanlığının yanında okullara verdiğim hizmet, hastaneye sahip çıkmam, doktorla doldurmam, devlet kademesine işi düşen vatandaşın derdiyle ilgilenmem, bunların hepsini biliyor bu millet. Bu sefer hayale, yalana değil; yapılmışa bakacak seçmen ve doğruyu bulacak. Huzur masallarıyla, iktidardan olunca yapacağız yalanlarıyla, videolarla çekilen Çiftlikbank türü projelere kanmayacak Yalvaçlım.

Yalvaçlı devlet aklını bilen, Ankara’yı avucunun içi gibi bilen, belediyeciliği, mevzuatı bilen ve en önemlisi yalan söylemeyen, hayal satmayan, yaptıkları yapacaklarının teminatı olan Tekin Bayram’ı seçecektir. Ben tek tek dolaşıyorum, görüyorum, polemiğe gerek yok, iki hafta sonra iş başı yapıyoruz inşallah.” dedi.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.