logo

12 Kasım 2023

Tekeli’den Meydan AVM’yi Isparta’ya kazandırma çağrısı

İYİ Parti İl Başkanı Dr. İbrahim Tekeli, Meydan AVM’nin satışına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Başta siyasiler olmak üzere iş dünyasını da göreve davet eden Başkan Tekeli, “ITKM’yi, yeni adıyla Meydan AVM’yi Isparta’mıza ve halkımıza tekrardan kazandırmak için ortak bir girişim oluşturmaya davet ediyorum.” diyerek şehrin yöneticilerini birlik olmaya davet etti.

Açıklamasında, ‘Bu yanlışa hep birlikte dur diyelim!’ diyen Başkan Tekeli, şu ifadelere yer verdi:

“Bildiğiniz üzere eski adıyla ITKM yeni adıyla Meydan Avm’nin TMSF’ye ait olan dükkanları ve diğer taşınmazlarının tümü tek bir ihale ile tümden tek bir kişi ya da kuruluşun satın alabileceği şekilde ihaleye çıkarılacaktır. Bu durum Isparta’mızın en büyük değerlerinden birinin bu şehre veya ülkemize yabancı bir kişi ya da kuruluş tarafından satın alınmasına ve ileride bu tesisin halkımızın fayda göremeyeceği bir tesise dönüşmesine sebebiyet verebilecektir.

Buradan mevcut iktidar vekillerimiz Sayın Mehmet Uğur Gökgöz’ü, Sayın Osman Zabun’u, mevcut iktidar ortağı vekilimiz Sayın Hasan Basri Sönmez’i, geçmiş dönemlerde belediye başkanlığı yapmış ve halen genel başkan danışmanlığı yapan Sayın Yusuf Ziya Günaydın’ı ve mevcut Belediye Başkanımız Şükrü Başdeğirmen’i Isparta’mız için birlik olmaya davet ediyoruz.

Tüm bunlarla beraber sadece siyasilerimize seslenmiyorum. Isparta Ticaret ve Sanayi Odası başkanımızı, Isparta Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanımızı ve tüm iş insanlarımızı Isparta’mıza ve halkımıza ait yerlerin tekrardan Isparta’mıza kazandırılacak şekilde ortak bir girişim oluşturmaya davet ediyorum. Bu ortak girişimle Isparta’mız için önemli olan alışveriş merkezimizi belediyemize ve Ispartalılara kazandıralım.

Burası bizlere atalarımızın mirasıdır. Ben dahil birçok Ispartalının çocukluğu eski köy garajı ve halk pazarında geçmiştir. Şuanda da alışveriş merkezi olarak kullanılan kentin en önemli noktalarından birisi bizden sonrada çocuklarımıza miras kalsın! Bu yanlışa hep birlikte dur diyelim!”

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.