• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

10 Mayıs 2018

TEB Kadın Akademisi Ispartalı kadın patronlarla buluştu

Türk Ekonomi Bankası’nın (TEB), kadın patronlara özel gerçekleştirdiği TEB Kadın Akademisi etkinlikleri devam ediyor. 9 Mayıs Çarşamba günü, TEB’in Isparta Ticaret ve Sanayi Odası ve Isparta TOBB Kadın Girişimciler Kurulu işbirliği ile gerçekleştirdiği TEB Kadın Akademisi’nde kadın patronlar bir araya geldi. Düzenlenen etkinlikte Ispartalı kadın patronlara işletmelerini büyütebilmeleri için gereken bilgiye ulaşma, yeni pazarlara erişim, networking kurma gibi kilit konularda bilgilendirme yapıldı.

Türk Ekonomi Bankası (TEB), Kadın Bankacılığı ile kadın patronları desteklemek ve iş hayatındaki varlıklarını güçlendirmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda, kadın patronların işlerini geliştirmeye yönelik bilgi ihtiyacını karşılama ve onları ilham veren başarılı iş kadınlarıyla bir araya getirme hedefiyle Kadın Akademisi’ni başlatan TEB, 9 Mayıs Çarşamba günü Isparta’daydı.

Açılış konuşmalarıyla başlayan ve Ispartalı kadın patronların yoğun ilgisiyle gerçekleştirilen TEB Kadın Akademisi Eğitmen Psikoterapist Ebru Tuay’ın ‘’Liderlik ve Ekip Yönetimi’’ eğitimi ile devam etti.

Kadın patronlara özel çözümler

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kadın işgücünün kıymeti her geçen gün daha fazla fark ediliyor. Ülkemizde özellikle kadın patronlara finansmanın yanı sıra ihtiyaç duydukları alanlarda bilgi ve danışmanlık desteğinin bütünsel olarak sağlanmasında bazı halkaların eksik olduğunu farkeden TEB, bu ihtiyaçtan yola çıkarak kurduğu TEB Kadın Bankacılığı ile kadın patronlara odaklanarak onlara özel çözümler geliştirmeyi amaçlıyor. Bu kapsamda iş hayatındaki kadınları, işletmelerini büyütebilmeleri için gereken bilgiye ulaşma, yeni pazarlara erişim, networking kurma gibi kilit konularda destekliyor; kendilerine özel eğitim, danışmanlık ve mentorluk olanakları sağlıyor.

En kapsamlı işetme koçluğu programı; TEB Takım Yıldızları

Kadın patronların en büyük ihtiyacı olan mentörlük/koçluk ihtiyacını karşılamak üzere destek programları yapılandıran TEB, Takım Yıldızları projesi ile kadın patronlara özel olarak eğitim verdiği Şube Müdürleri aracılığıyla “işletme koçluğu’ yapıyor. Türkiye’de bir banka çatısı altında ilk kez bu kadar kapsamlı oalrak kurgulanan proje ile kadın patronların günlük hayatlarına nüfus eden sorunların çözümünde ve işletmelerini büyütmeleri için gereken adımların atılmasında ihtiyaç duydukları koçluk hizmetini almaları hedefleniyor. Takım Yıldızları formasyonu kazanan TEB Şube Müdürleri, sadece finansal konularda değil, nitelikli personel seçiminden stok yönetimine, nakit yönetiminden yeni nesil satış tekniklerine kadar, kadın patronların işlerini büyütmelerinde ihtiyaç duydukları her konuda yol arkadaşlığı yapıyor.

TEB Büyüme Akademisi ile işletmeler interaktif şekilde büyüyor

Kadın patronların işletmelerini büyütmeleri için grup koçluğu hizmeti veren TEB Büyüme Akademisi’nde ise interaktif bir grup koçluğu yapılıyor. Program sayesinde kadın patronlar işletmelerini yönetirken en çok sorun yaşadıkları konulara çözüm bulabiliyor; odaklanabiliyor, aynı zamanda farklı sektörde iş yapan pek çok kadın patron ile de tanışarak birlikte işbirlikleri oluşturma ya da fikir alışverişinde bulunma gibi imkanlara da sahip oluyor.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.