• MODA YAPI

logo

03 Nisan 2022

Taşıma sorununun çözümü için Milli Eğitim çalışıyor

Yalvaç’ta 1 Nisan Cuma günü taşımalı eğitimle getirilen öğrencilerimizin, taşımacı esnafın ihalelere teklif vermemesi nedeniyle taşınamaması sorununun çözümü için Yalvaç Milli Eğitim Müdürlüğü hafta sonu çalışmalarını sürdürüyor.

Alınan bilgiye göre, doğrudan temin usulü ile Yalvaç’taki 20 taşıma hattında hizmet alımı için taşımacı esnafını ihaleye katılmaya davet eden Yalvaç Milli Eğitim Müdürlüğü cumartesi günü alınan tekliflerin yanı sıra, teklif verilmeyen yerler için pazar günü teklif almaya devam ediyor. Çalışmaları göreve yeni atanan Yalvaç Milli Eğitim Müdürü Necdet Erol bizzat yönetirken, ilgili personel de hafta sonu müdürlükte mesai yapmaya devam ediyor.

Pazartesi gününden itibaren hizmet alımları kesinleşen yerlerde taşımanın yeniden başlayacağı öğrenilirken, eksik kalan yerler için her gün doğrudan temin yoluyla teklif alınmaya devam ederek hafta içinde bu sorunun çözüme ulaşmasının beklendiği kaydediliyor.

Öte yandan, bazı taşımacılar ihalelere teklif vermemeleri ile ilgili olarak hedef gösterildiklerini ifade ederek, “Söz konusu fiyatlarla taşıma yapma imkanımız yok, artan fiyatlar karşısında evimize ekmek götürmemiz oldukça zor. Bu konuda adım atılması halinde biz de hizmete devam etmek istiyoruz.” açıklamasında bulundular.

Öte yandan, köylerden çocuklarını Yalvaç merkeze gönderen aileler de, “Bu tür sorunlarla çocuklarımızın eğitimden geri kalması bizleri üzmektedir. Devletimizin bu işe artık kalıcı bir çözüm bulmasını istiyoruz.” değerlendirmesinde bulundular.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.