• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

17 Şubat 2020

Tarımda Isparta’nın 17 projesine destek

Isparta Tarım ve Orman İl Müdürlüğü KKYPD 13.etap hibe programında Isparta’dan toplam 17 projenin kabul edildiğini duyurdu.

Isparta Tarım ve Orman İl Müdürü Enver Murat Dolunay, tarımsal ekonomik yatırımlar açısından sevinç yaratan bu haberle ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP) kapsamında 13. Etap hibe programında Isparta’dan toplam 17 proje kabul edilmiştir.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan Kırsal Kalkınma Destekleri 13. Etap Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğ gereğince; İl Proje Değerlendirme Komisyonu ve Tarım ve Orman Bakanlığınca yapılan değerlendirmeler sonucunda ekonomik yatırım programı kapsamında proje tutarı 6.574.930-TL olan 5 proje, Ekonomik altyapı projeleri kapsamında proje tutarı 2.373.427-TL olan 12 adet proje olmak üzere toplam proje tutarı 8.948.357 TL olan 17 proje kabul edilmiştir.

Projelerin %50’si Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yatırımcılara hibe desteği olarak ödenecek olup hibe tutarı 4.214.849-TL dir.

Başlıca destek verilen konular: Meyve bahçeleri için file sistemi, meyveciliğe yönelik don pervanesi, soğuk hava depo yapımı, meyve kurutma tesisi, hayvancılığa yönelik yem kırma ezme dağıtma makineleri, silaj ve balya makineleri, süt sağım ünitesi, balıkçılığa yönelik soğutma sistemi, yenilenebilir enerji kaynaklarıdır.

Söz konusu konularda hibeler ilimize kazandırılmış olup ilimize hayırlı olmasını diliyoruz.”

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.