• MHP Hüyüklü Belediye Başkan Adayı Kadir MİNNET

logo

05 Aralık 2023

Sürmeli Yağcı: Projelerimle Yalvaç’ı ayağa kaldırmaya talibim

Ak Parti Yalvaç Belediye Başkan aday adayı Sürmeli Yağcı, aday belirleme sürecinde çalışmalarını yoğunlaştırarak arttırıyor.

Yalvaç’ın artık bir beş yıllık kayba daha tahammülünün olmadığını belirten Yağcı, “Projelerim ve hedeflerimle Yalvaç’ı ayağa kaldırmaya talibim. Partim ve hemşehrilerim görev verirse, en doğru çözümlerle ve mesai tanımaksızın çalışarak memleketimizi ayağa kaldıracağız inşallah.” diyerek öncelikli projelerini şöyle açıkladı:

– Yalvaç göç veren değil, göç alan ekonomik hareketliliği sağlayan cazibe merkezi bir ilçe haline gelecek.

– Aday gösterilmem ve seçilmem halinde en öncelikli yapacağım iş: İşsizliği azaltacak, çalışma alanlarını arttıracak istihdam alanları oluşturacağız. Bunun için ilk iki yıl içerisinde yeni bir sanayi alanı oluşturacağız ve belediyenin öncülüğünde inşaatları yaparak sanayi esnaflarına tahsis edeceğiz.

– Yalvaçlı olan ve diğer illerdeki müteşebbis hemşehrilerimizle iletişim kurarak Yalvaç Organize Sanayi Bölgesine yatırım yapmalarına Yalvaç Belediyesi olarak öncülük edeceğiz.

– Dericiler Küçük Sanayi Sitesi önünde engel olan kimyasal arıtma sorununa, iktidar gücünün tüm imkan ve ayrıcalıklarını seferber ederek eskiden beri Yalvaç’ta var olan dericiliği yeniden canlandıracağız.

– Türkiye’de her il, ilçe ve beldelere başarı ile yapılan Sosyal Konut Projesinin (TOKİ) 2024 Mayıs ayında Yalvaç’ta başlamasını sağlayacağız.

– Yalvaç içme suyu şehir şebeke hattını yenileyeceğiz ve su kalitesini kaynaktaki asıl kalitesini koruyarak halkımıza ulaştıracağız.

– Yalvaç’ta eğitim kalitesinin yükselmesi için Yalvaç dışında bulunan, eğitim konusunda başarılı eğitim müteşebbisleri ile iletişime geçilerek Yalvaç’ta eğitim yatırımlarının yapılmasına her türlü desteği vereceğiz ve belediyenin tüm imkanlarını seferber edeceğiz. (Özel okul vb.)

– İmar uygulamalarında halkın anlayacağı şekilde bilgilendirme yapacağız ve rızaya dayalı uygulamalara öncelik vereceğiz.

– Çocuklarımızın ve halkımızın mahallelerde, çarşıda rahat gezmesi ve sokak hayvanlarından zarar görmemesi için hayvan barınağı yapılacaktır.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.