• MODA YAPI

logo

29 Ocak 2021

Süper Kupa Finali’ne ISUBÜ Yalvaç MYO desteği

Trabzonspor ile Başakşehirspor Kulübü arasında 27 Ocak 2021 Çarşamba akşamı Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanan Türkiye Süper Kupası final maçına Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (ISUBÜ) bilimsel destekle katkı verdi.

Maçın yorumcuları, eleştirmenler ve oyuncular tarafından beğeni toplayan Atatürk Olimpiyat Stadı’nın çim yüzeyi ve stad hazırlıkları, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından görevlendirilen, ISUBÜ öğretim elemanı Dr.Öğr.Üyesi Tuğrul Hocaoğlu yönetiminde gerçekleştirildi.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun Doğal Çim Yüzeyli Sahalar Deneticisi, ISUBÜ Yalvaç MYO öğretim elemanı Dr.Öğr.Üyesi Tuğrul Hocaoğlu tarafından final maçına hazırlanan saha, geçtiğimiz yıl yapılması beklenen, ancak pandemi nedeniyle bu yıla ertelenen, 29 Mayıs 2021’de yapılacak Şampiyonlar Ligi finaline ve 30 Mart 2021’de oynanacak milli maça da yine Hocaoğlu’nun da içinde olduğu bir ekibin gözetiminde hazırlanıyor.

ISUBÜ’den Hocaoğlu’nun yönettiği Süper Kupa maçı hazırlık programı kapsamında, stadın çim yüzeyinin bakımı, sahanın standartlara uygun biçimi, tohumlanması, saha çizgi noktalarının, kale direk ve korner bayraklarının standartlara uygun şekilde ölçümlendirilmesi, maç günü de gerekli teknik işlemlerin yapılarak ilgili güvenlik ve kontrol önlemlerinin oluşturulması sağlandı. Final maçı gerek eleştirmenler ve oyuncular gerekse TFF yetkililerinden tam not aldı.

Türkiye’de TFF tarafından yürütülen denetim ve büyük organizasyonların bakım çalışmalarında ISUBÜ tarafından verilen desteğin süreceği kaydedildi. Kurulduğu günden bu yana, kuruluş amacına uygun olarak uygulamalı bilimler alanında öncü olmaya devam eden Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, spor alanına bu tür bilimsel destekler vermeye devam edecek.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.