• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

02 Ağustos 2019

SUGÖZÜ Festivali İçin Bağkonak’a Davetlisiniz

İlçemize bağlı Bağkonak Köyü’nde yaklaşık yüz yıldır kutlanan ve bu yıl 4 Ağustos tarihinde gerçekleştirileceği açıklanan Geleneksel SUGÖZÜ Festivali için hazırlıklar sürüyor.

Sugözü Festivali hazırlıklarının yoğun bir şekilde sürdürüldüğünü belirten Bağkonak Köyü Muhtarı İsmail Başoda, “Bağkonak’ta 1930’larda kutlanmaya başlanan, atalarımızdan dedelerimizden kalan ve bugüne kadar gelen Sugözü geleneğini layık olduğu gibi sürdürmek, yeni nesillere aktarmak için ben ve arkadaşlarım yoğun bir şekilde çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Bağkonak’ta nüfus kaybı  ile  başlayan ve2014 yılında belediye teşkilatının kapanmasına kadar giden süreç ile birlikte duraklama dönemine girildiğini ifade eden Başoda, “2019 yılı mart ayı sonunda yapılan seçimden önce de göreve geldikten sonra da söz verdiğim gibi Bağkonak’ı yeniden eski güzel günlerine kavuşturmak için çalışıyoruz, çalışacağız. Köyümüzün günlük işlerinin yanında önümüzdeki hafta sonu gerçekleştireceğimiz Sugözü festivali için de uzun zamandır hazırlıklarımız devam ediyor. İlk olarak festival alanında temizlik çalışması başlattık, festival alanına gidiş gelişi sağlayan yolu iyileştirme çalışmalarını yapıyoruz, bunun yanında festival alanında ağırlayacağımız misafirlerimizin kullanabilmesi için çok sayıda kamelyanın imalat ve montajı sürüyor. Ayrıca festival günü misafirlerimize yapılacak ikram için de hazırlıklarımız sürüyor. Tüm bu çalışmalarımız için destek veren hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Devam eden hazırlıklarımıza katkıda bulunmak isteyen hemşehrilerimiz bizimle irtibata geçebilirler. Hafta sonu yapılacak festivalimizde tüm Yalvaçlı hemşehrilerimizi de köyümüzde ağırlamaktan onur duyacağımızı ifade ediyorum” dedi.

Muhtarlık görevini  bir emanet olarak gördüğünü belirten Başoda, “Aldığımız emaneti en iyi şekilde bizden sonraki nesillere devretmek için gecemizi gündüzümüze katacağımıza söz verdik, şimdi de sözümüzü yerine getirmek için canla başla çalışıyoruz. Bağkonak hepimizin ortak değeri. Gelir gelmez bir çok sorunla karşılaştık ancak yılmadan, bıkmadan çalışacağız ve hep birlikte yeniden Bağkonak’ı şahlandıracağız” dedi.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.