• MODA YAPI

logo

24 Temmuz 2022

Sücüllü Yardımlaşma ve Güzelleştirme Derneği’nden örnek dayanışma etkinliği

Sücüllü Yardımlaşma ve Güzelleştirme Derneği, Sücüllü’de gerçekleştirdiği yeni bir çalışma ile sosyal yardımlaşma faaliyetlerine bir yenisini ekledi.

Sücüllü’lü hemşehrilerimiz tarafından kurulan ve merkezi İstanbul’da bulunan “Sücüllü Yardımlaşma ve Güzelleştirme Derneği” tarafından Sücüllü Köyümüzdeki ihtiyaç sahibi insanlarımızın faydalanabilmesi için HAYIR ÇARŞISI oluşturuldu.

Dernek yetkililerinden Hüseyin Uysal’dan alınan bilgiye göre, özellikle Sücüllü köyümüzde bulunan ihtiyaç sahibi insanlarımıza yönelik bir faaliyet başlatıldı.

Buna göre, dernek tarafından toplanan kullanılmış ya da kullanılmamış her türlü giyim-kuşam ve ev eşyası gibi yardımların ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırılması için Muhtarlık binası içerisinde bulunan bir bölüm düzenlendi ve “HAYIR ÇARŞISI” adıyla hafta başından itibaren hizmete başladı.

Uysal, “Derneğimiz amaçlarından biri adından da anlaşılacağı gibi yardımlaşmayı sağlamak. Biz de bu amaçla köyümüzde yaşayan ihtiyaç sahibi insanlarımıza yönelik olarak böyle bir çalışma başlattık ve bize ulaştırılan kullanılmamış ya da kullanılmış fakat yıkanıp ütülenmiş tüm yardımları muhtarlık binası içerisinde oluşturduğumuz HAYIR ÇARŞISI’nda ihtiyaç sahiplerine teslim ediyoruz.” dedi.

Dernek dışından da hayırsever insanların derneğin bu faaliyetine katkıda bulunabileceklerini belirten Hüseyin Ögat da, “Hayır Çarşısı’nı biz dernek olarak kendi aramızda organize ettik ve hizmete sunduk. Hiçbir kurum ya da kişiye bağlı olmadan tüm ihtiyaç sahiplerine ayrım gözetmeden yardımcı olmaktayız. Ayrıca bu konuda bize destek olan ve olacak tüm hayırseverlere teşekkür ediyoruz.” dedi.

Sücüllü Yardımlaşma ve Güzelleştirme Derneği “HAYIR ÇARŞISI”na yardımda bulunmak isteyenlerin ya da yardımlardan faydalanabilmek isteyenlerin 0535  277 83 70 numaralı telefondan Hüseyin Ögat’la irtibata geçebilecekleri belirtildi.

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.