• osman-köse

logo

15 Temmuz 2023

Sosyal Konutlar yine yerel seçim malzemesi mi olacak?

Yalvaç’ta yaklaşık yirmi yıldır siyasetin gündeminde yer alan ve bir türlü hayata geçirilemeyen sosyal konutlarla ilgili somut bir gelişme gerçekleşmezken, vatandaşlar yaklaşan yerel seçimler nedeniyle bu konunun yine bir seçim malzemesi haline gelmesinden endişe ediyor.

İlk olarak Yalçın Bulgurcu döneminde Yalvaç’ın gündemine giren TOKİ sosyal konutları için 96 konutluk ihale yapılmış, hak sahipleri peşinatlarını yatırmış, başkanlığa Tekin Bayram’ın gelmesiyle konutların yapılacağı alanın SİT alanı haline dönüşmesiyle proje rafa kaldırılmıştı.

Yıllar boyunca vatandaşın talebine karşın TOKİ konutları ile ilgili ilçemizde herhangi bir gelişme yaşanmazken pek çok seçimde bu vaat pek çok siyasetçi tarafından kullanılmıştı.

Son olarak 2019 yerel seçimleri öncesinde, mevcut başkan Tütüncü, eski soğuk hava deposu ve kademe alanına 800 konut yapacağı vaadiyle 3 bine yakın vatandaşımızdan müracaat toplamış, ancak bu vaadini yerine getirmemişti.

Son olarak TOKİ’nin 250 bin sosyal konut projesi kapsamında ilçemize 200 kontenjan ayrılmış, kuralar da çekilmişti. Ancak, bu proje için henüz arsa yeri bile aradan geçen bir yıla rağmen halen daha belirlenemedi.

Vatandaşlar, iktidar ortakları Ak Parti ve MHP’nin 21 yılda yapamadıkları sosyal konut projesini, önümüzdeki seçimlerde de seçim propagandası olarak kullanacakları ve konutların yine yapılmayacağı endişesini dile getirerek, “Artık avutulmak değil, somut gelişme görmek istiyoruz. Geciktikçe maliyet de giderek daha çok artıyor.” dediler ve çözüm istediler.

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.