• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

01 Mayıs 2018

SÖNMEZ’DEN YAPICILIK VE BİRLİK ÇAĞRISI

MHP Yalvaç İlçe Başkanı Ali Osman Sönmez, yaklaşan seçimlerle ilgili olarak ilçemizdeki siyaset dünyasına yapıcılık ve birlik çağrısında bulundu.

Seçimler nedeniyle doğal olarak tansiyonun yükseldiğini belirten Sönmez, “Seçimler gelir geçer. Herkes partisi ve hedefleri doğrultusunda çalışacak, propagandasını yapacak, kararı halkımız verecektir. Bu seçim yarışında bizim beklentimiz rakiplerimizin de bu anlayışla hareket etmesidir. Seçim sürecinde karalama, çarpıtma ve hatta bazen iftira düzeyine varan sevimsiz durumlar söz konusu olabiliyor. Benim çağrım MHP’li seçmenlerimiz ve siyasetçilerimiz de dahil tüm siyaset aktörlerinedir. Hoşgörülü olalım, yapıcı olalım, birlik ve beraberliğimize halel getirecek davranış ve söylemlerde olmayalım.” dedi.

Özellikle sosyal medyada çok kontrolsüz ve düşüncesiz ifade ve paylaşımlarla karşılaşılabildiğini de belirten Sönmez, “Temiz siyaset ve temiz propaganda üzerinden gidelim hep beraber. Sosyal medyayı doğru kullanalım. Ne yapacaksa partilerimiz, adaylarımız bunları açıklasınlar, bunlarla ilgili iddialarını ortaya koysunlar. Düğün havasında bir seçim yapalım. Kavgacı bir siyaset değil, uzlaşmacı bir siyaset ortamı oluşturalım. Vatan, millet ve memleket menfaatinin üzerinde hiçbir şey yoktur, olmamalıdır. Yalvaç’ta faaliyet gösteren tüm siyasi partiler ve yöneticilerinin de bu anlayışta olduğunu düşünüyorum. O zaman, vatandaşın iradesinin sağlıklı bir şekilde tecelli etmesi için, birbirimizi karalamak yerine, yapacaklarımızı anlatmakta yarışalım. İyi olan, kendini iyi anlatan kazansın, herkes de buna saygı duysun.” dedi.

Sönmez’in bu yapıcı çağrısını destekliyor, seviyeli ve barışçıl bir seçim döneminin ilçemizde yaşanmasını diliyoruz.

 

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.