logo

18 Mart 2024

Sönmez: “Yalvaç, anahtarı kilide uydurdu, gelin bu uyumu önümüzdeki 5 yıla da taşıyalım”

31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri için ilçemiz Yalvaç’a gelerek çalışmalara katılan MHP Isparta Milletvekili Hasan Basri Sönmez, gazetemiz aracılığıyla bir açıklama yaparak Yalvaçlı hemşehrilerine çağrıda bulundu.

31 Mart yerel seçimlerinin büyük bir öneme sahip olduğunu belirten Sönmez, bu seçimin Yalvaç özelinde de büyük bir öneme sahip olduğunu vurguladı ve şu açıklamayı yaptı:

“Tüm hemşehrilerime buradan önemli bir çağrıda bulunuyorum. Sağolsunlar, var olsunlar, hemşehrilerim bana sahip çıktılar ve 14 Mayıs 2023’te büyük bir destekle beni TBMM’ye vekilleri olarak gönderdiler. Ve Yalvaç’ın yıllarca özlemini duyduğu yerel yönetim ile iktidar bağını hep birlikte kurduk. Yani, Yalvaç, anahtarı kilide uydurdu. Bu uyumun meyvelerini yaklaşık on aydır hep birlikte topluyoruz.

Seçim bürosu açılışında da söylemiştim hemşehrilerime, benim sağ kolumu güçlendirdiniz, sıra sol kolumda demiştim. Anahtarı kilide uydurduk, bu fırsatı kaçırmayalım, Yalvaçlı hemşehrilerim bize güç versinler, Halil başkana bir beş yıl daha yetki versinler, bu uyumu önümüzdeki beş yıla da taşıyalım.

Yalvaç’ımızın yerel sorunlarının çözümü için Ankara’da koşturmaya yüzüm olsun, gücüm olsun.

Halil başkanım, sağolsun, var olsun, on yıldır MHP’mizin bayrağını elinden geldiğince Yalvaç Belediyesi’nde taşıyor. Eksiği vardır, fazlası vardır. Çok güç dönemlerden geçen bir on yılda bayrağımızı yere düşürmeden şerefle, şanla taşıdı. Bakın, Yalvaç’ta kimse MHP belediyeciliğini yolsuzlukla, hukuksuzlukla, kayırmacılıkla, zulümle, baskıyla anıyor mu? Allah’a şükür, MHP’mize yakışır bir huzur, birlik ve beraberlik dönemiyle anılıyor belediyemiz.

Eksiklerimiz, yarım kalan işlerimiz yok mu, elbette var. Ama, bunun en önemli sebeplerinin başında, Ankara’da elimizin olmaması gelmiyor muydu? Halil başkanımızın şehrin önemli sorunlarına kaynak bulmak konusunda elinin 14 Mayıs 2023’e kadar nasıl zayıf olduğuna bütün şehrimiz şahit olmuştur. Elindeki imkanlarla en iyi hizmeti veren Halil kardeşimizin elinden tutup, eksik kalan, yarım kalan işleri tamamlamak da bizim boynumuzun borcudur.

Ben milletvekiliyim, benim işim değil demedim, demem, asla demeyeceğim. Ben Yalvaçlı’yım, rahmetli büyüklerim, anam bu topraklarda yatıyor. Babam, kardeşlerim, yeğenlerim burada, ben de Allah nasip ettiğinde bu topraklara gömüleceğim.

O nedenle, bu topraklara hizmet borcumuzu, biz Halil kardeşimle birlikte ödemeye söz verdik, sözümüzü birlikte tutacağız.

Onun için, hemşehrilerime buradan sesleniyorum: Aklı selimle hareket edelim ve anahtarı kilide uydurduğumuz bu ortamı bozmayalım. Bize, bizden başkasının hayrı olmaz. Yalvaç’a Basri Sönmez’den gayrısının hayrı olmaz, bunu hepiniz biliyorsunuz. Geçen yıllara bakın, kimin hayrı olmuş, kimin olmamış, siz zaten biliyorsunuz. Bölgecilik falan yapmadım, yapmam; ama yapanların Yalvaç’ı mağdur ettiğine de tüm hemşehrilerim şahittir. Yalvaç’ın hakkını yedirmemek, hakkı olanı almak için Yalvaçlı hemşehrilerimden Halil kardeşime ve bana destek vermelerini istiyorum.

Destek verin ki, sözlerimizi tutalım; destek verin ki, bütün sorunları birer birer çözelim; destek verin ki, Yalvaçlı kimseye boyun bükmeden, evlatlarının gayretiyle siyasi ve bürokratik girişimlerini yapsın ve sorunları birer birer çözsün.

Bu seçim, duygusal davranma seçimi değildir. Bu seçim, ayrışma, bölünme seçimi değildir. Bu seçim, aklımızı kullanma ve anahtarın kilide uyduğu düzeni güçlendirme seçimidir.

Sözüm söz, her sorunumuza nasıl sahip çıktıysam, elimi güçlendirin daha fazla sahip çıkacağım.

Siz isteyeceksiniz, biz Halil başkanımla yapmak için koşturacağız. Ben Ankara’da koşturup kaynağı bulacağım, Halil başkanım yapacak; Halil başkanım isteyecek, ben Ankara’da her kapıyı çalacağım.

Aklı selim düşünelim, ayırmadan, ayrıştırmadan, canla, başla çalışacağız diyen bu iki kardeşinize destek verin, biz de gereğini beş yıl boyunca çok çalışarak yapalım inşallah.

Haydi Yalvaç’ım, kıymetli Yalvaçlı hemşehrilerim, bir kez daha omuz verin, birlikte yürüyelim.”

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.