• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

26 Haziran 2018

SÖNMEZ: Seçimin Kazananı Vatandır

Milliyetçi Hareket Partisi Yalvaç İlçe Başkanı Ali Osman Sönmez de 24 Haziran Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem milletvekili seçimlerinin sonuçlarını değerlendirdi.

Sönmez, “Cumhur İttifakı hedefine ulaşmıştır. Kaybeden yoktur, kazanan vardır o da vatan ve milletin bekasıdır. Alınan sonuçlar vatanımıza, milletimize, memleketimize hayırlı olsun” dedi.

MHP İlçe Başkanı Sönmez, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Yenikapı Ruhu Kazandı, İttifak Yerel Seçimde de Sürecek

“15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin her karışı şehit kanları ile sulanmış aziz vatana sahip çıkmak üzere Yenikapı ruhu ile almış olduğu karar gereği bu seçimlere Cumhur İttifakı olarak girdik. Amaç, vatanın menfaatlerini ön planda tutmak, birlik ve beraberliğimiz göstermekti. Allah’a şükürler olsun ki 24 Haziran’da bu birlik sandıklara yansımış ve Cumhur İttifakı seçimi kazanmıştır. Yenikapı ruhunun yerel seçimlerde de devam edeceğini, şimdiden hesap içerisinde olanların Yenikapı ruhunu içerisinde hareket etmelerini ümit ediyorum.

MHP Olmasaydı Erdoğan Cumhurbaşkanı Olamazdı

Unutulmamalıdır ki bugün Milliyetçi Hareket Partisi olmasaydı Sayın Cumhurbaşkanımız R. Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı olamayacak, ülkemizi ezan sesinden rahatsız olanlar, teröristlerin siyasi kolu olanlar yönetecekti. Teşkilatımız Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli’nin, ‘devletin bekası’ yolunda gösterdiği yolda hareket etmiştir.

KAYBEDEN YOK! KAZANANI VAR!

Milliyetçi Hareket Partisi olarak Isparta’da milletvekili çıkaramadık. Biz bunu bir kaybetme olarak değerlendirmiyoruz. Kazananı var o da AZİZ VATANIMIZDIR.

Milliyetçi Hareket Partisi’ni % 3 ile % 5 arası gösterenler, Milliyetçi Hareket Partisi dağıldı, bitti, Bu davanın başbuğunun kabrinde resim çektirip ben ülkücüyüm MHP liyim diyen başka tarlalarda gezen zavallılar bu gün gördü ki MHP dimdik ayakta ve Türkiye genelinde Milletvekili sayısını artırmıştır.

CUMHURBAŞKANIMIZ İLE GÜZEL YARINLARA

Yapılan seçimle Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemi ilk defa denenecek. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin de ifade ettiği gibi, ülkemiz bu seçimden güçlenerek çıkmıştır. Sayın Cumhurbaşkanımız ile güzel yarınlara uyanacağız.

YALVAÇ’TAN MHP’YE GEREKEN DESTEĞİ ALAMADIK

Yalvaç her zaman bir milletvekili olmasını arzulayan bir ilçedir. Bu bilinçle Yalvaç’lı bir adayın ilk sırada aday gösterilmesine rağmen maalesef hemşerilerimiz gereken desteği göstermemiştir. 2500 gibi çok az bir oyla Yalvaçtan Milletvekili çıkaramadık, bunun Yalvaç için kayıp olduğunu düşünüyoruz.  Seçmen iradesine de saygımız sonsuzdur. “Galiptir bu yolda mağlup olanlar”.

Bu duygu ve düşüncelerle seçim sonuçlarının vatanımıza, milletimize ve memleketimize hayırlı olmasını temenni ediyor ve milletvekili seçilen siyasilerimize başarılar diliyorum.”.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.