• MODA YAPI

logo

26 Temmuz 2022

Senirkent beş üründe Coğrafi İşaret aldı

Senirkent Belediyesi, ilçeye ait 5 özgün ürünün Coğrafi İşaret Tescil Belgesi’ni aldı.

Konuyla ilgili olarak Senirkent Belediyesi şu bilgiyi paylaştı:

“Senirkent Üzüm Pekmezi-Senirkent Banağı-Senirkent Dimrit Üzümü-Senirkent Gelin Fesi- Senirkent Samsa Tatlısı” coğrafi işaret tescil belgesi artık Senirkent’imize ait.

Aylar önce Belediyemizin yapmış olduğu girişimler neticesinde Senirkent Üzüm Pekmezi-Senirkent Banağı-Senirkent Dimrit Üzümü-Senirkent Gelin Fesi- Senirkent Samsa Tatlısı tescili için Türk Patent Kurumu’na yapmış olduğumuz başvurumuz sonuçlandı. Isparta Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde düzenlenen belge teslim töreninde coğrafi işaret tescil belgeleri Belediye Başkanımız Kadir HEYBELİ, tarafından teslim alındı.

Senirkent Belediye Başkanı Kadir HEYBELİ konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Şehirlerin simgeleri ile yaşadığını, bu yüzden ‘’Coğrafi İşaretli Ürünler’’ konusunu çok önemsediğine vurgu yaparak, Bu konu, benim çok önemsediğim bir konudur. Şimdi belki farkında değiliz ama gelecekte coğrafi işaretli ürünler konusu çok daha büyük önem arz edecek. Senirkent Üzüm Pekmezi-Senirkent Banağı-Senirkent Dimrit Üzümü-Senirkent Gelin Fesi- Senirkent Samsa Tatlısı’nın coğrafi işaret tescil belgelerinin alınmasında başından sonuna emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.