• MHP Hüyüklü Belediye Başkan Adayı Kadir MİNNET

logo

29 Temmuz 2017

SEKTİOĞLU: İCRAAT AK PARTİ’NİN İŞİ

Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı Ahmet Sektioğlu, gazetemizi ziyaret ederek özel açıklamalarda bulundu…

Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı Ahmet Sektioğlu, “İcraat yapmak, hizmet üretmek Ak Parti’nin işidir. Hükümetlerimizin yaptıklarını alt alta sıralasak, bazılarının okumaya zamanı ve dimağı yetmez.” dedi.

Gazetemizi İl Genel Meclisi Üyesi İrfan Korkmaz’la birlikte ziyaret eden Sektioğlu, “2002’den bu yana partimiz ve hükümetlerimiz icraatleri ihtiyaca uygun yapmış, yaygara ve reklama değil, daha çok icraate vakit ayırmıştır. Bunun karşılığını da her seçimde vatandaşın muhalefete vurduğu tokatla, kendisine verdiği destekle almıştır. Bazıları ağzını açıp, hizmet yapılmadığı yalanlarını uyduruyor, bazıları da Ak Parti hükümetlerinin getirdiği hizmetleri sahiplenmeye kalkarak siyaset yapma çabası içerisine giriyor. Kendisi hizmet üretemeyenler, Ak Parti’nin ürettiği hizmetleri sahiplenmeye kalkıyorlar. Kimse boşuna yorulmasın, icraat Ak Parti’nin işi. Bunun ötesindeki çabalar, çirkindir, yakışıksızdır. Yine de biz seviyemizi koruyacağız. İşimizi yapacağız, lisan-ı münasibi ve yeri geldiğinde bunları da anlatacağız.” dedi.

 

sektikorkmaz2

Ak Parti’nin son dönem icraatleriyle ilgili bilgi istediğimiz Başkan Sektioğlu şu bilgileri verdi:

“2017’nin ilk yedi ayı bizim için oldukça verimli geçti. Seçim senesi olmasına rağmen, gerek ilçe merkezinde gerekse köylerimizde yine önemli çalışmalarımız tamamlandı, bir kısmı da sorunsuz olarak yürütülüyor.

Köylerimiz için bu yıl adeta altın bir yıl oldu.2016 yılında Köylere Hizmet Götürme Birliği’mizin bütçesi 525 bin TL idi. 2017’de bu rakam tam 1 milyon 590 bin TL’ye çıkarıldı.

KÖYDES kapsamında tam 21 projemiz ihalesi yapıldı, yapımı tamamlandı ve köylerdeki hemşehrilerimizin hizmetine sunuldu.

Okuyucularınızın vaktini almak istemem ama, kısaca köylerimize götürdüğümüz projelerimizi anlatmak isterim. İlk olarak Sücüllü Köyümüzün içme suyu şebeke hattı kısmi yenilemesi gerçekleştirildi.

Sücüllü Köyümüzün içme suyu şebeke hattı kısmi yenilemesi işi 187.620 TL’ye mal edildi.

Bağlarbaşı Köyümüzün içme suyu yenileme ve kaptaj tadilatları yapımı işi 135.700 TL’ye mal edilerek gerçekleştirildi.

Bağkonak Köyümüzün içme suyu şebeke hattı kısmi yenileme çalışması 89.090 TL’lik yatırımla tamamlandı.

Yarıkkaya Köyü içme suyu Kırkpınar isale hattı kısmi yenileme işi 135.700 TL’ye tamamlandı.

Kurusarı Köyümüzün içme suyu terfi binası inşaatı, Tokmacık Köyümüzün içme suyu depo tadilatı yapımı, Kumdanlı Köyümüzün 400 ton ve 200 ton içme suyu depo tadilatı yapımı, Akçaşar Köyümüzün içme suyu kaptaj bakım ve onarımı, İleği Köyümüzün içme suyu kaptaj yapımı, Çamharman Köyümüzün içme suyu 75 metreküp B.A. gömme depo tadilatı yapımı işleri toplam 106.200 TL’lik yatırımla gerçekleştirildi.

Çetince Köyümüzün içme suyu isale hattı yenilemesi işi 80.240 TL’ lik yatırımla tamamlandı.

Özgüney Köyümüzün içme suyu şebeke hattı kısmi yenileme işi 94.400 TL’lik bedelle gerçekleştirildi.

Dedeçam Köyümüzün içme suyu drenaj, kaptaj ve isale hattı yapımı 48.380 TL’ye tamamlandı.

Sağır Köyümüzün içme suyu kaptaj onarımı ve isale hattı değişimi 53.690 TL’ye gerçekleştirildi.

Gökçeali Köyümüzün içme suyu isale hattı yenileme işi 57.820 TL’ye tamamlandı.

Eyüpler Köyümüzün içme suyu sondaj yapımı, Terziler Köyümüzün içme suyu güneş enerji sistemi ve sondaj yapımı, Yukarı Kaşıkara Köyümüzün içme suyu sondaj yapımı 100.300 TL’ye gerçekleştirildi.

Aşağı Kaşıkara Köyümüzün 2 km II. kat asfalt kaplama işi, Yuka- rı Kaşıkara Köyümüzün 5,1 km II. kat asfalt kaplama işi 32.720 TL’ye tamamlandı. Yukarı Kaşıkara Köyümüzün köy içi yollarının kilit par ke düzenleme işi yaklaşık 30 bin TL’lik bedelle ihale edilecek ve inşallah kısa sürede tamamlanacak.”

 

20 KM SICAK ASFALT ÇALIŞMASI YAKINDA BAŞLIYOR

Ak Parti İl Genel Meclisi Üyesi İrfan Korkmaz’la birlikte çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Sektioğlu asfalt konusuna da açıklık getirdi: “Sücüllü Köyü yolu başlangıcından başlayarak Yarıkkaya’ya kadar 20 kilometrelik asfalt çalışmamız yakında başlayacak. Şu anda İl Özel İdare ekipleri Gelendost’ta 23 kilometrelik çalışma yapıyor. Çalışmanın oradan başlaması, Gelendost Belediyesi’nin asfalt plentine sahip olması neticesinde oldu. Şu anda İl Özel İdaremiz Barla’ya asfalt plenti kurma çalışmalarını tamamlamak üzere. Plentin kurulmasıyla 15 Ağustos’tan sonra Yalvaç’ta da sıhhi asfalt çalışmamız başlayacak.”

 

DSİ İLÇEMİZDE 18 PROJE BİRDEN YÜRÜTÜYOR

DSİ 18. Bölge Müdürlüğü tarafından bu yıl içinde Yalvaç genelinde tam 18 projenin ihalesinin yapıldığı ve yapım çalışmalarının sürdürüldüğünü kaydeden Sektioğlu, “DSİ yatırımlarımız adeta çığ gibi büyüdü. Şu anda ilçe merkezinde Hisarardı’dan başlayarak Hüyüklü çıkışına kadar Sel Çayı’nın ıslah çalışmaları sürdürülüyor. Çalışma bittiği zaman Sel Çayımız harika bir görünüme kavuşacak. İnşallah DSİ yatırımlarımız sürecek.” dedi.

 

MOBESE ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Uzun süredir beklenen MOBESE çalışmalarının başladığını da müjdeleyen Sektioğlu, “Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde takip ettiğimiz MOBESE çalışmaları geçtiğimiz hafta nihayet başladı. İlçe merkezimizde toplam 15 kameralık bir sistem kuruluyor. Bu kameraların 3’ü şehir girişinde ve plaka tanıma sistemine sahip olacak. 12 adet de şehir merkezinde emniyet müdürlüğümüzün belirlediği noktalara kameralar kurulacak. Ve inşallah çok daha güvenli bir şehir yapılanması sağlanmış olacak. İnşallah ileride kamera kapasitesini arttırmak da mümkün olacaktır.” dedi.

 

EĞİRLER-CELEPTAŞ’A İÇME SUYU TERFİ HATTI

Eğirler ve Celeptaş’ta önemli bir sorunu çözecek olan içme suyu terfi hattı işinin de yapılacağını kaydeden Sektioğlu, “İller Bankası ve Özel İdare’nin 400 bin TL’lik katkısıyla Eğirler ve Celeptaş köylerimizin içme suyu terfi hattı işine başlayacak ve vatandaşlarımızın daha kaliteli hizmet almasını sağlamış olacağız.” dedi.

 

37 KÖYÜMÜZE 37 ÇOCUK OYUN PARKI

Özel İdare yatırımlarının istenen seviyede yürütüldüğünü belirten Başkan Sektioğlu, “Yalvaç’ımızın 37 köyünden 30’unda çocuk oyun parkı çalışması tamamlandı. Kalan 7 köyümüzün parkları ihale edildi ve onların çalışmaları da hemen başlayacak. Böylece oyun parkı olmayan köyümüz kalmayacak. Bu konuda Özel İdaremize ve il genel meclisi üyelerimize teşekkür ediyoruz.” dedi.

 

ARAZİ TOPLULAŞTIRMA PROJESİ YALVAÇ’IN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRECEK

Ak Parti İlçe Başkanı Sektioğlu, Yalvaç’ın kaderini değiştireceğini vurguladığı arazi toplulaştırma işiyle ilgili de bilgi vererek, “Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü’müz tarafından 13 Temmuz’da Yalvaç Arazi Toplulaştırma ve Tarla İçi Geliştirme Hizmetleri Projesi’nin ihalesi yapıldı. Isparta’daki 19 yerleşim yerinde uygulanacak proje kapsamında ilçemizden 11 köyde arazi toplulaştırma ve tarla içi geliştirme çalışmaları yapılacak. Çalışmaların ilk kısmı ilçemize bağlı Akçaşar, Celeptaş, Eğriler, Eyuplar, Hüyüklü, İleği, Kurusarı, Tokmacık, Yağcılar, Kozluçay, Sücüllü köylerinde gerçekleştirilecek. Bu proje söz konusu köylerimizle beraber bölgemizin kaderini değiştirecek. Üç yılda tamamlanması öngörülen proje hükümetimizin Yalvaç için ürettiği en önemli projelerden biridir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.

 

SAĞIR YOLU İÇİN ÇALIŞMA YAPILACAK

İlçemizin ulaşım imkanları bakımından büyük önem taşıyan Sağır üzerinden Afyon’a ulaşan yolun iyileştirilmesi çalışmaları hakkında da bilgi veren Sektioğlu, “Çalışmalar ilerleyen süreçte başlayacak. Yolun kalitesini özel idare imkanlarıyla iyileştirme gayreti sürüyor. Nihai hedefimiz bu yolu karayolları ağına aldırmaktır.” dedi.

 

5 KÖYÜMÜZ İÇME SUYU İÇİN ELEKTRİK ENERJİSİNİ GÜNEŞTEN ALACAK

Bazı köylerde içme suyu için pompa kullanıldığını belirten Sektioğlu, “Bu nedenle bazı köylerimizde elektrik faturası kabarık geliyordu. Şu an 4 köyümüze Özel İdare, 1 köyümüze de KÖYDES’le güneş enerjisinden elektrik üreten sistem kurulacak ve köylerimizin elektrik gideri sıfırlanacak. İmkanlar ölçüsünde inşallah bu sayıyı arttıracağız. Hemşehrilerimiz herşeyin en iyisine layık.” dedi.

 

CEZAEVİ SENEYE BU VAKİTLER HİZMETE GİRER

İlçemiz Düzkır mevkiinde yapımı süren cezaevinin Nisan 2018’de tamamlanmasının öngörüldüğünü belirten Sektioğlu, “Çalışmaların daha önce tamamlanabileceği belirtiliyor. İnşaat bittikten sonra birkaç ay da yapılanma çalışmaları sürer ve muhtemelen önümüzdeki yaz cezaevi hizmete girer. Yaklaşık 500 mahkum kapasiteli kapalı ve açık cezaevi, Yalvaç tarihimizin en önemli kamu yatırımlardan biri. İnşallah ekonomik anlamda şehre katkısı olacaktır.” dedi.

 

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ BİNASI YAPIMI DA BAŞLIYOR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yaptırılacak yeni emniyet binası inşaatı için de çalışmaların son aşamaya geldiğini belirten Sektioğlu, “Bu işi de takip ettik ve nihayet inşaat başlama aşamasına gelindi. Kısa sürede de tamamlanacak ve emniyet güçlerimiz daha güzel bir ortamda hizmet verecekler.” dedi.

 

KONGRE SÜRECİMİZ BAŞLIYOR

Ak Parti’de bu yılın kongre yılı olduğunu da belirten Sektioğlu, “Partimizin ilimiz ve ilçelerimizde kongre süreci başlıyor. Ağustos ve Eylül aylarında ilçelerin kongreleri tamamlanacak ve ardından il kongresi ve daha sonra büyük kongremizi yapacağız. İlçemizin delege listelerinin oluşturulması çalışmaları il başkanlığımızın koordinasyonunda gerçekleştirilecek ve ardından kongre tarihimiz belirlenecek. Biz aldığımız emaneti layık olduğu şekilde taşımanın gayreti içerisindeyiz. Görev süremizde 3 seçim geçirdik ve her seçim oyumuzu arttırarak geldik. Zor bir süreçte görev yaparak hem partimize hem ülkemize hizmet ettik, edeceğiz. Genel merkezimiz devam derse yine aynı kararlılıkla devam ederiz. Başka bir arkadaşımıza görev tevdi edilirse ona da her türlü desteği sunarak yolumuza devam ederiz. Önemli olan isimler değil davamız” dedi.

 

2019’DA BELEDİYEYE AK PARTİ BAYRAĞINI DİKECEĞİZ

Ak Parti iktidarının imkanlarını olabildiğince ilçeye olumlu olarak yansıtmaya çalıştıklarını belirten Sektioğlu, “Ancak bir ayağımız eksik. O da Yalvaç Belediyesi’nin artık Ak Partili bir isim tarafından yönetilmesi. O zaman daha etkin şekilde şehrimize daha fazla hizmet getirmemiz mümkün olacaktır.

İnşallah 2019’da Türkiye’de yeniden tek başına iktidar, yeniden Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığı ve Ak Partili bir Yalvaç Belediyesi için kolları sıvayarak hep birlikte çalışacağız.” dedi.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.