logo

07 Mart 2024

Seçim anketinden Tekin Bayram bombası

Yalvaç Belediye Başkanlığı için adayların belli olmasının ardından yapılan ilk araştırma çalışmasından TEKİN BAYRAM sürprizi çıktı.

Adaylık başvurularının son saatinde Bağımsız Belediye Başkan adayı olarak seçim yarışına katılan Tekin Bayram, anketten ilk sırada çıktı.

Gazetemiz tarafından Yalvaç Belediye Başkanlığı seçimi için telefonla yaptırılan SESLİ YANIT yöntemli anketimiz, 3 Mart 2024 Pazar günü Yalvaç ilçe merkezinde ikamet eden 1.104 adet mobil telefon kullanıcısı tarafından yanıtlandı.

Ankette sorulan: Hayırlı günler, 31 Mart’ta yapılacak seçimlerde hangi ismi Yalvaç Belediye Başkanı olarak görmek istiyorsanız, sinyal sesini duyduktan sonra ismini yüksek sesle belirtiniz.” sorusuna 1.104 katılımcı cevap verirken, en çok ismi tercih edilen isimler sırasıyla Tekin Bayram, Sürmeli Yağcı, Halil Hilmi Tütüncü ve Mustafa Kodal oldu.

1.104 katılımcının katıldığı ankette Tekin Bayram’a %30,07 destek çıkarken, Sürmeli Yağcı’ya %23,91, Halil Hilmi Tütüncü’ye %19,29, Mustafa Kodal’a %11,05, Haki Allar’a %4,71 destek çıkarken, Hiçbir Adaya Oy Vermeyeceğim ve Kararsızım şeklinde cevap verenlerin oranı da %7,43 oldu.

Kararsızların dağıtılmasıyla oluşan tabloda, TEKİN BAYRAM %32,49’la ilk sırada yer alırken; 

Sürmeli Yağcı %25,83’le ikinci sırada, 

Halil Hilmi Tütüncü %20,84’le üçüncü sırada yer aldı. 

İşte anketin sonuçlarıyla ilgili verilen grafikleri şöyle:

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.