• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

22 Haziran 2018

SALUR MAHALLESİ, KÖY OLMAYI İSTİYOR

İlçemize bağlı Salur Mahallesi Muhtarı Cevdet Keklikoğlu, mahallenin hizmet alma yönünden yaşadığı sıkıntılardan dolayı sabrının taştığını belirterek, “Mahallelimiz artık isyanda, böyle giderse köy olmayı istiyor mahallelimiz” dedi.

Salur olarak yıllardır ihmal edildiklerini ifade eden Muhtar Keklikoğlu, “Sorunumuzu dinleyen yok, çözüm üreten yok, el uzatan yok. Eskiden seçimden seçime gelirlerdi, şimdi seçimde bile gelip halimizi, hatırımızı, durumumuzu sormuyorlar. Yeter artık.” dedi.

Mahallede pek çok sorunları olduğunu ifade eden Keklikoğlu, “Bakın tek tek resimleri çektim her yerde gösteriyorum paylaşıyorum. Mahallemizin ortasında bir trafo var, her tarafı açıkta, çocuklar etrafında bilmeden korkusuzca oynuyor. Kaldırılmasını istedik, kaç kez uğraştıysak, bugün yarın bir türlü sonuç alamadık. İlla, Allah korusun kötü bir olay mı olması gerekiyor.” dedi.

İşte mahalle ortasındaki söz konusu trafonun görüntüsü:

Mahallede, yoldan çeşmeye, çöpten bahçeye her yerin bakımsız olduğunu belirten Muhtar Keklikoğlu, “Yollarımız çok kötü. Hem mahallemizin içi hem de bahçe yollarımız çok kötü, çamur içinde. Bizim mahallemizin içinde birçok köyün ulaşımı da sağlanıyor. Yolumuz kötü, güvenliği yok, gelip bakan da yok. Belediye müracaat ettik, dikkate alınmıyoruz. Diğer devlet kurumları da bize el uzatmıyor.” dedi.

Mahallede bulunan çeşmelerin de tamamen bakımsız ve kaderine terk edilmiş durumda olduğunu ifade eden Keklikoğlu, “Mahalle muhtarlığının köy muhtarlığı gibi bütçesi ve imkanı yok. Burası belediye hizmet alanı içinde, ancak halkımızın hakkı olan hizmeti ne yazık ki alamıyoruz. Çöplerimizin alınması ve temizlik bile yeterli şekilde yapılmıyor.” dedi.

Mahalle içerisinde bulunan tek çocuk oyun parkının da kaldırıldığını ve kendilerine hiç bir şekilde haber verilmediğini belirten Keklikoğlu, “Bizim haberimiz yok, çocukların tek eğlencesi parkı söküp götürdüler. Okulların tatile girdiği şu günlerde, tek eğlencelerini de ellerinden aldılar. Şimdi diyorlarmış ki, yenisini getireceğiz. Kardeşim, bir bunu neden muhtar olarak bize haber vermiyorsunuz, biz de millete duyuralım. İki, öbürünü getir; bunu o zaman sök acelen ne? Üç, bu işi okullar tatile girmeden önce halletmek çok mu zordu?” dedi.

Salur’un geçiminin tarım ve hayvancılıktan olduğunu ifade eden Muhtar Cevdet Keklikoğlu, “Hayvan otlak alanlarımız ve tarlalarımız adeta çöplük yeri haline geldi. Önüne gelen, geliyor çöpünü, hafriyatını mahallemizde hayvan otlak alanları ve tarım alanlarımıza döküyorlar. Belediyemizden rica ediyoruz, bunları takip edin diye, ama yine gelip çöp ve hafriyat döküyorlar.” dedi.

Mahallelinin bu durumdan artık bıktığını ifade eden Muhtar Keklikoğlu, “O kadar bunaldık ki, köy statüsüne geçmeyi bile düşünüyoruz artık. Biz bu memleketin insanı değil miyiz? Biz vergi vermiyor muyuz, biz askere gitmiyor muyuz, bir sıkıntı oldu mu bize hadi dediklerinde koşmuyor muyuz? Çok bir şey istemiyoruz, diğer mahallelerde nasıl hizmet veriliyorsa, aynısını istiyoruz, fazlasını istemiyoruz. Yetkililerin sesimizi duymasını istiyoruz.” dedi.

Biz de Salur halkının ve Muhtar Keklikoğlu’nun bu sıkıntılarını ilgililerin dikkatine sunuyoruz.

İşte Salur’dan sıkıntılarla ilgili görüntüler:

 

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.