• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

08 Kasım 2021

SAHİPSİZ EŞEK HABERİ İÇİN İLÇE TARIMDAN AÇIKLAMA

Son günlerde bazı internet haber sitelerinde yer alan “Başını Duvarlara Vurarak Kendine Zarar Veren Eşek” başlıklı habere ilişkin olarak Yalvaç İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü bir açıklama yaparak haberlerde ve sosyal medyada, kurumlarının eşekle ilgilenmediği şeklindeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

İlçemize bağlı Koruyaka Köyümüzde birkaç gün önce meydana geldiği bildirilen olayda bir sahipsiz eşeğin sürekli kafasını taşlara vurarak kendisine zarar verdiği iddiaları üzerine Yalvaç İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nce bir ekip görevlendirildiği ve söz konusu eşeğin muayene ve tedavisi için girişimde bulunulduğu ve eşeğin tedavi altına alındığı bildirildi.

Konuyla ilgili olarak bilgisine başvurduğumuz İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, “07.11.2021 Pazar günü İlçe Müdürlüğümüze konu iletilmiş olup, İlçe Müdürlüğümüz görevli Veteriner Hekimlerince Koruyaka köyüne gidilerek yerinde gerekli tespit ve incelemeler yapılmıştır.

Buna göre; Söz konusu hayvan 5996 SAYILI VETERİNER HİZMETLERİ, BİTKİ SAĞLIĞI, GIDA VE YEM KANUNU Kanuna göre ihbarı mecburi hastalıklar yönünden incelenerek muayene edilmiş ve gerekli tedavi işlemleri yapılmış ancak hayvanın yaşlılıktan dolayı tedaviye cevap vermediği görülmüştür. Ayrıca hayvan, insan sağlığı açısından korunaklı bir yere alınarak yapılması gerekenler ile ilgili köy muhtarı ve hazırda bulunan azalara gerekli bilgiler verilmiştir.

İlçe Müdürlüğümüz konunun takipçisi olarak 08.11.2021 (bugün) tarihinde Köy Muhtarı ile irtibata geçerek hayvanın durumu ile ilgili bilgi almıştır. Köy muhtarının beyanı ile söz konusu hayvanın dün akşam saatlerinde Isparta Hayvan Barınağına sevk edildiği bilgisine ulaşmıştır” denilerek söz konusu hayvanla ilgili olarak ortaya atılan iddiaların gerçeği yansıtmadığı ifade edildi.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.