• MODA YAPI

logo

Sağır Köyü Muhtarı Karaca’dan yol fedakarlığı

İlçemize bağlı Sağır Köyü Muhtarı Aydın Karaca’nın köyünden geçen Yalvaç-Afyon yolunun açık kalması ve yolda kalanlara yönelik yardım çalışmaları takdir topluyor.

Yalvaç’ın Afyon’a en kısa bağlantı yolu olan ve navigasyon uygulamalarından dolayı pek çok sürücünün yönlendirilerek geçmek durumunda kaldığı Sağır Köyü içinden geçen yol, zorlu kış koşullarında sık sık kapandı. Navigasyon uygulamaları ile bu yola yönlendirilen şehir dışından gelen araç sürücüleri ile yolun durumundan habersiz olarak bu yolu tercih eden hemşehrilerimiz, bu kış aylarında çok kez yolda kaldı.

Yolda kalan yerli ve yabancı tüm araç sürücülerinin imdadına ilk yetişen de Sağır Muhtarı Aydın Karaca oldu. Yolda kalanları bazen kendi imkanlarıyla kurtaran Muhtar Karaca, kendi imkanlarının yetersiz kaldığı durumlarda jandarma ve İl Özel İdare ekiplerinden destek alarak sürücülerin mağdur olmasını engellerken, soğuk kış şartlarından korunmaları için de gerekli her türlü desteği veriyor.

Köyünden geçen Yalvaç-Afyon yolunun lojistik açıdan çok kıymetli olduğunu belirten Karaca, “Sağolsun Özel İdaremizin desteğiyle yolumuz önceki yıllara göre oldukça iyi bir hale geldi. Havaların iyi gittiği dönemlerde bu yolumuz yoğun şekilde kullanılıyor. Navigasyon uygulamalarında da Yalvaç’a en kestirme yol olarak köyümüzden geçen bu yol çıkıyor. Ancak, kış koşullarında bu yolumuz hemen kapanıyor. Bu durumu bilmeden bu yola giren sürücüler de yolda kalıyor maalesef. Ben sosyal medya üzerinden yolun durumuyla ilgili sürekli paylaşım yapıyorum. Gelip sorun yaşayan sürücüleri ve yanlarındaki yolcuları mağdur etmemek için de elimizden geleni yapıyoruz. Gücümüzün yetmediği yerde jandarmamız ve il özel idare ekiplerimiz yardıma koşuyorlar, onlara teşekkürü borç bilirim. Yolun açılması konusunda da her zaman Özel İdare ekiplerimiz hızlı bir biçimde müdahale ediyor. Yolumuzun karayolları ağına alınması halinde daha yüksek bir standarda kavuşması mümkün olacaktır. İnşallah bu yolumuzun karayolları ağına dahil edilmesi imkanı oluşur. Biz bu süreçte elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Biz de Sağır Köyü Muhtarımızı kutluyor, yolumuzun Karayolları ağına alınması dileğini ilgililerin dikkatine sunuyoruz.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.