• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

16 Şubat 2018

SAADET Kendi Adayını Çıkaracak… Hedef 300 bin imza

Saadet Partisi İlçe Divan Toplantısı 14 Şubat 2018 Çarşamba akşamı ilçe teşkilat binasında yapıldı.

İlçe Divan toplantısına SP Genel İdare Kurulu üyesi ve Isparta Sorumlusu Hasan Güldal ile Isparta İl Başkanı Cevat Gençay, İl Başkan Yardımcısı Abdülbaki Özyurt, Yalvaç, Gelendost ve Şarkikaraağaç ilçe başkanları ve yaklaşık 50 partili katıldı.

Biz daha önce yaptık, yine yaparız…

Toplantı Suriye’nin Afrin şehrinde devam eden askeri harekatta şehit olan askerlerimiz ve yaralan an gazilerimiz için dua edilerek başladı. Divan toplantısında ilk olarak İl Başkan Yardımcısı Abdülbaki Özyurt konuştu. Ulkemizin çok zor bir dönemden geçtiğini ifade eden Özyurt, “Ülkemiz büyük sıkıntı içinde, başta ekonomi olmak üzere dış politikada,  eğitimde, sağlıkta bir çok alanda büyük sıkıntılar yaşıyor. Ancak biz bunca sıkıntıya rağmen diyoruz ki ilaç sizde… Yaşanan bunca sıkıntıdan kurtulmanın anahtarı sizin elinizde. Ümitsizliğe kapılmaya gerek yok, çünkü Saadet var, biz daha önce yaptık, yine yaparız. Bu ülkenin esnafına, çiftçisine, köylüsüne, emeklisine verdiği hizmetler ortada. Unutulması mümkün değil, bunun için diyoruz ki yaptık, yine yaparız” dedi.

Biz diğer partilerden farklıyız…

Toplantıda Özyur’tan sonra konuşan Saadet Partisi İl Başkanı Cevat Gençay, ülkemizde yaşanan sıkıntılardan şikayetçi olan insanların son günlerde Saadet Partisi’ni umut olarak gördüklerini ifade etti. Gençay, “Biz diğer partilerden farklıyız. Onların tamamı Avrupa Birliği’ne girmek istiyor. Şu ana kadar Türkiye’mizi yozlaştıran, fakirleştiren, eğitimimizi bozan bu Avrupa uyum yasaları. Tekrar bu yasaları taşıyalım diye hepsinin tüzüğünde var. Ama biz diyoruz ki biz batı medeniyeti değil, kendi medeniyetimizi kuralım. Kültürümüze, inancımıza, tarihimize göre yeniden bir medeniyet kuralım diye mücadele ediyoruz. Birinci farkımız bu. Biz Müslümanız, onlar Hristiyan topluluğu. Biz onların arkasına düşer gidersek, gideceğimiz yer de doğru bir yer olmaz. İkinci farkımız bunların tamamı ‘şu mevcut faizci, kapitalist düzeni biz daha iyi yönetiriz’ diyorlar, tezgah bozuk, cetvel yamuk doğru çizgi yaparız diyorlar” dedi.

15 Temmuz’da Seçim Var…

Parti çalışmaları hakkında da bilgi veren Gençay, “Yabancıdan mal alıyoruz, yabancının parasıyla tüketiyoruz, biz borçlanıyoruz. Bu gidişat iyi değil. Bunun için Saadet Partisi teşkilatı olarak çalışmak zorundayız, çünkü biz nemelazımcı bir topluluk değiliz. Teşkilatımızın her ferdi ile ülkemizin gidişatından memnun olmayan insanlarımıza partimizi anlatacağız, bu birinci aşama. Yarın seçim olacak gibi çalışacağız, 15 Temmuz 2018 günü seçim olabilir, bu ihtimal vardır.  Mahalle ve köy temsilciliklerimizi oluşturacağız, sandık görevlilerimizi bularak seçime hazırlanacağız. Akşam Genel Başkanımız TV’de konuştu, biz gezdiğimiz yerlerde görüyoruz, duyuyoruz ki millet bunlardan ümidini kesmiş durumda. Ve artık bu ülkede Saadet rüzgarı esiyor. Bunlardan ümidini kesen millet yeni bir dal arıyor, eğer CHP’nin dalına yapışırsa zaten kurtulamaz. Peki CHP’nin veya MHP’nin dalına yapışmaması için bizim gerçekleri anlatmamız lazım” dedi.

Ak Parti Hükümetleri çalışan kesimi, köylüyü, emekliyi ezdi…

Saadet Partisi GİK üyesi ve Isparta İl Sorumlusu Hasan Güldal ise Yalvaç İlçe Teşkilatına çalışmalarından dolayı teşekkür ederek başladığı konuşmasında 16 yıllık AKP hükümetlerinin ekonomiden dış politikaya bır çok konuda ülkeye çok sıkıntılı dönemler yaşattığını, çalışan kesimin, köylünün, emeklinin ezildiğini ve üretene adeta üretme dendiğini belirtti. Dış politikada yaşanan sorunlara da dikkat çeken Güldal, Irak, Suriye ve Amerika ile yaşanan sıkıntıların nedeninin de Ak Parti hükümetlerinin öngörüsüzlüğü nedeniyle oluştuğunu, tüm bunlardan kurtuluşun tek çaresinin de Saadet Partisi olduğunu belirtti. Cumhurbaşkanlığı seçimleri konusunda da konuşan Güldal “Saadet Partisi kendi adayını çıkaracaktır. Bu konuda çalışmalarımız şimdiden başlamıştır. Biz Saadet Partisi olarak 100 bin değil inşallah 300 bin imza ile adayımızı çıkaracağız. Kimsenin bunden şüphesi olmasın” dedi.

Güldal’ın konuşmasının ardından  toplantının basına kapalı bölümünde  teşkilat çalışmaları ve olası seçim hazırlıklarının görüşüldüğü belirtildi.

MEDION Digital Camera

MEDION Digital Camera

MEDION Digital Camera

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.