• MODA YAPI

logo

11 Temmuz 2020

Recep Özel’den Ispartalı gençlere büyük jest

Geçtiğimiz hafta duyurduğumuz Süleyman Demirel Üniversitesi’ne alınacak 62 daimi işçi için tüm Türkiye’den başvuru yapılabileceği şartının değişimi çağrılarına Ak Parti Isparta Milletvekili Recep Özel duyarsız kalmadı ve bu ilanı değişmek üzere iptal ettirdi.

Söz konusu ilanda, Koruma ve Güvenlik elemanı ile geçici işçi alımında Isparta’da ikamet şartı bulunurken, 62 adet Hasta Bakımı ve Temizliği Hizmetleri elemanı alımında tüm Türkiye’den alım yapılması Ispartalı iş arayan gençlerimizin tepkisini çekmiş ve bu şartın değiştirilmesi istenmişti.

Bu taleplere duyarsız kalmayan Milletvekili Özel’in girişimleri sonucu, Süleyman Demirel Üniversitesi tarafından söz konusu ilan, yenisi yayımlanmak üzere iptal edildi.

Yeni yayımlanacak ilanda, alınacak 62 daimi işçi için Isparta’da ikamet şartı aranacak ve sadece Ispartalı gençlerimizin arasından kura çekimi ve mülakat yapılması sağlanmış olacak.

Bizim de haberimizde dile getirdiğimiz bu haklı talebe kulak vererek sorunun çözümüne imza atan Milletvekilimiz Özel’e Ispartalı işsiz gençlerimiz adına teşekkür ediyoruz.

Yeni ilanın önümüzdeki hafta yayımlanması bekleniyor.

Aşağıda, sözkonusu ilana dair ilk haberimizi okuyabilirsiniz:

SDÜ’YE 70 DAİMİ, 30 GEÇİCİ İŞÇİ ALINACAK

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.