• MODA YAPI

logo

16 Mart 2021

Recep ÖZEL: Yaraları Kısa Zamanda Saracağız

Ak Parti Isparta Milletvekili Recep Özel geçtiğimiz Perşembe gecesi çıkan yangında büyük zarar gören Yalvaç Terziler Sitesini bugün ziyaret etti ve yangında zarar gören esnafa geçmiş olsun dileklerini iletti.

Beraberinde Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı Alperen Özer ve ilçe yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Terziler Sitesine gelen Isparta Milletvekili Özel burada yangın felaketini yaşayan site esnafını dinledi.

Yangında işyerleri yanan site esnafının karşılaştıkları ilgisizlikten dolayı şikayette bulunması karşısında Milletvekili Özel, yangını haber aldıkları anda yangının bu kadar büyük olduğunu tahmin edemediklerini, ancak burada gördüğü manzara karşısında hayretini gizleyemedi.

Özel: Hep birlikte bu felaketin üstesinden geleceğiz…

Özel, “Yangının verdiği tahribatın bu derece büyük olduğunu buraya gelmeden önce bilmiyorduk. Geldik, gördük, şimdi yaraları sarma zamanı. Herşeyden önce hepinize geçmiş olsun diyoruz. İnşallah devletimiz tüm kurumları ile yanınızda olacaktır. Hep birlikte bu felaketin üstesinden geleceğiz. Buranın tekrar hayata geçirilmesi için bir an önce çalışmalara başlanmalı. Ayrıca borcu olanların borçlarının ötelenmesi gibi, sigorta, vergi ödemelerinin ertelenmesi gibi konuları hemen hayata geçireceğiz. Bu arada Isparta Belediye Başkanımız sayın Şükrü Başdeğirmen’in de selamını getirdim sizlere. İnşallah kısa zamanda o da sizleri ziyaret edecek ve sıkıntılarınızın çözümü noktasında elinden geleni yapacak” dedi.

Site Esnafı: SAHİPSİZ KALDIK…

İşyerleri yangında büyük oranda zarar gören Terziler Sitesi esnafı kendilerine kimsenin sahip çıkmadığını, sadece meraklarını gidermek ve resim çektirmek için bazı vatandaşların siteye geldiklerini ifade ederek Milletvekili Özel’e sıkıntı ve isteklerini aktardılar. Bir esnaf başta Belediye Başkanı ve Kaymakam, siyasi parti ilçe başkanları olmak üzere ilgililerin çaresizliklerine duyarsız kaldıklarını, ancak yangının üzerinden 4 gün geçtikten sonra kendilerini ziyaret ettiklerini belirtti. Burada faaliyet göstern işyerlerinde yaklaşık ikiyüz kişinin geçimini sağladığını belirten bir esnaf geçici de olsa Belediyeye ait işyerlerinde çalışmalarına devam etmeleri gerektiğini, bunun için Milletvekili Özel’den yardımcı olmasını istedi.

 

Bir süre daha yangından etkilenen esnafı dinleyen Milletvekili Özel, partilileri ile birlikte Ak Parti Yalvaç İlçe teşkilat binasına gelerek partilileri ile sohbet etti. Milletvekili Özel burada bir dizi telefon görüşmesi yaparak yangından etkilenen Terziler Sitesindeki esnaf için bazı kolaylıklar sağlanması için girişimlerde bulundu. Partilileri ile bir süre parti içi çalışmalar ve ülke gündemi üzerine sohbet eden Milletvekili Özel daha sonra çeşitli temaslarda bulunmak üzere ilçe binasından ayrıldı.

 

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.