• MODA YAPI

logo

Rahmetli Süer’in kütüphanesi Hamm Engelliler Derneği’ne bağışlandı

Aslen ilçemiz merkezi, Eski Mahalle’den olup uzun yıllar Almanya’da yaşayan ve 2014’te vefat eden değerli hemşehrimiz İlker Süer’in şahsi kütüphanesi, Hamm şehrinde faaliyet gösteren Hamm Türk Engelliler Derneği’ne bağışlandı.

Hamm Türk Engelliler Derneği Başkanı, hemşehrimiz İsa Topak’ın verdiği bilgiye göre, rahmetli hemşehrimiz İlker Süer’in doktor olan eşi ve kızı tarafından derneğe bağışlanan çok sayıda değerli eser, Başkan Topak tarafından teslim alınarak dernek kütüphanesine yerleştirildi.

Rahmetli hemşehrimiz Süer’in evini, kendisine ait mezarı ve 1996 yılında otuz yaşında iken trafik kazasında yaşamını yitiren oğlu Attila Süer’in mezarını da ziyaret eden Başkan Topak, aileyle duygu dolu anlar yaşadığını ifade ederek, “Uzun yıllardır Almanya’da yaşayan hemşehrilerimiz, ne kadar uzakta da olsalar Yalvaç’ımızı çok seviyorlar. Değerli hemşehrimiz İlker Süer’in anısının derneğimizin kütüphanesinde yaşamasını arzu etmişler, bizler de çok memnun olarak değerli kitaplarını kabul ettik ve teslim aldık. Bu güzel hareketlerinden dolayı kendilerine çok teşekkür ediyor, değerli hemşehrimiz İlker bey ve oğulları Attila kardeşimize de Allah’tan rahmet diliyorum.” dedi.

Biz de hemşehrilerimiz İlker Süer ve oğlu Attila Süer’e Allah’tan rahmet, kitapları engelli derneğine bağışlayan eşi ve kızını kutluyor, kitapların Hamm Türk Engelli Derneği’nde faydalı olmasını diliyor, bilgiler ve engelliler için verdiği hizmetlerden dolayı Başkan İsa Topak’a da teşekkür ediyoruz.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.