• MODA YAPI

logo

01 Nisan 2020

PTT’DEN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ÖDEMELER BAŞLIYOR

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nca Koronavirüs tedbirleri kapsamında 2 milyon ihtiyaç sahibi aileye yapılacağı duyurulan 1000’er TL tutarındaki ödemelerin 1 Nisan tarihinden itibaren PTT işyerlerinden ve ATM’lerden vatandaşlarımıza ulaştırılacağı bildirildi.
PTT Başmüdürlüğü tarafından konuyla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamaya göre ödeme tarihleri ihtiyaç sahibinin doğum yılının son rakamına göre belirlendi.
Doğum yılının son rakamı 0 ve 5 olanlar 1 Nisan’da,
                                                 1 ve 6 olanlar 2 Nisan’da,
                                                 2 ve 7 olanlar 3 Nisan’da,
                                                 3 ve 8 olanlar 4 Nisan’da,
                                                 4 ve 9 olanlar 5 Nisan’da ihtiyaç ödemelerini alacak.
İşyerlerinde yoğunluğun önüne geçebilmek amacı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile yapılan görüşmeler sonucu 2022 sayılı Kanun kapsamındaki Yardım ödemeleri öne çekilerek, işsizlik ödenekleri ile aynı döneme denk gelmemesi sağlanmıştır.
Bu kapsamda Şirketimizde hesabı bulunan işsizlik ödeneği almaya hak kazanmış müşterilerimizin işsizlik ödemelerini 5 Nisan tarihinden itibaren hesaplarına yatırılacak.
Açıklamanın devamında şu  bilgiler verildi: “Müşterilerimizin ve çalışanlarımızın sağlığını korumak amacıyla virüsün yayılmaması için sosyal temasın en aza indirilmesi gerektiğini hatırlatıyor, vatandaşlarımızın tüm kamu kurum ve kuruluşlarının verdiği olağanüstü mücadeleye katılarak kurallara uymasının önemli olduğunu vurguluyoruz.
İşlemlerini internet ya da ATM’den yapamayan vatandaşlarımızı kontrollü bir şekilde iş yerlerimizde misafir ediyoruz. Sosyal mesafe kuralına uygun olarak yaygın iş yerlerimizde bulunan gişelerde görevli personel sayısının en fazla iki katına kadar müşteriyi sırayla iş yerlerimize alarak işlemlerinizi yapmayı sürdüreceğiz. Ayrıca şubelerimizde oluşabilecek yoğunluğu azaltmak amacıyla ATM’lerden ücretsiz günlük para çekme limitini 3 bin TL’ye yükselttiğimizi hatırlatmak isteriz.
Koronavirüsün ülkemizde görüldüğü ilk günden bu yana PTT olarak gerekli tedbirleri aldık. Tüm PTT iş yerlerimizde, dağıtım ve servis araçlarımızda ve müşterilerin temas edebileceği alanlarda Sağlık Bakanlığı’nın talimatları doğrultusunda dezenfeksiyon çalışmalarını düzenli olarak yaparak, müşterilerimizin ve personelimizin sağlığını koruyoruz.”

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.