logo

21 Mart 2024

Projeleri, gençliği ve liyakatiyle MUSTAFA KODAL gönülleri feth ediyor, tercihte ön plana çıkıyor

Seçimler için son haftaya doğru girilirken; tüm adaylar gece gündüz demeksizin seçmenlere temas etmeye devam ediyorlar. Her adayın çalışmalarda belli bir yönüyle ön plana çıktığı görülürken; özellikle İYİ Parti Yalvaç Belediye Başkan Adayı, Makine Mühendisi Mustafa Kodal, taraflı tarafsız herkesin gönlüne girmeyi başardı. İYİ Parti adayı Kodal, hem çalışmalarıyla hem de medya yoluyla açıkladığı projelerle büyük ses getirirken; gençliği, sıcak iletişimi ve özellikle teknik konulara hakimiyetiyle pek çok seçmenden geçer not almayı başarmış gibi görünüyor.

Oluşturduğu teknik altyapısı kuvvetli meclis listesiyle de dik[1]kat çeken Kodal, hemen hemen tüm ziyaretlerinde ekibiyle birlikte projelerini, çalışma prensiplerini ve hedeflerini seçmenlerle paylaşmayı sürdürüyor. Hedefinin yeniden üreten Yalvaç olduğunu belirten Kodal, gazetemize şunları söyledi:

“Bu yola çıkarken, aklımızda fikrimizde hep üretmek, yenilik, çalışmak oldu. Öyle bir ekip oluşturduk, güzel bir sinerji yarattık. Yalvaç’ın derdine derman projelerimizi en ince detayına kadar ekip olarak çalıştık.

Yalvaç’ımızın en temel sorununun teknikten, ilimden uzak bir anlayışla; çalışmak yerine lafla durumu idare etmeye odaklanmış bir yönetim anlayışı olduğunu tüm Yalvaçlı görüyor.

Yalvaç’ın ötelenmiş, ihmal edilmiş, birikmiş sorunlarının hem maliyetleri yükselmiş hem çözümü karmaşıklaşmıştır. Ve ne yazık ki, şehir üretme heyecanını, sorunları çözme heyecanını kaybetmiş; siyasi polemikle günü idare etmeye odaklanır hale getirilmiştir.

Biz bu sorunların hepsini tek tek masaya yatırdık. Çözümsüz sorun yoktur. Mesele ilimle, akılla bunların üzerinde çalışmak, doğru bir planla çözmeye odaklanmak ve ne olursa olsun çok çalışmayı göze almaktır.

Projelerimizi çalıştığımız detaylarıyla hemşehrilerimizle paylaşıyoruz. Yıllardır bu çözülmeyen sorunlarla ilgili kısır tartışmaları dinlemekten bıkmış hemşehrilerimiz, çözümleri anlattığımızda inanamıyorlar, bugüne kadar avutulduklarını anladıklarını ifade ediyorlar.

Allah’ın izni, hemşehrilerimizin teveccühüyle inşallah Yalvaç’ımızın sorunlarını birer birer çözeceğiz. Önceliklerimizi baştan beri söylüyoruz:

– ALTYAPI,

– YOL,

– KONUT ve HİZMET…

Özellikle altyapı ve yol yapımı ile ilgili olarak bütün planlarımızı netleştirmiş durumdayız. Geldiğimiz günden itibaren bunun somut adımlarını attığımızı Yalvaç’ımız bizzat görecektir.

Sosyal konut ihtiyacının giderilmesi için ürettiğimiz YENİŞEHİR MÜSTAKİL PREFABRİK KONUT projemiz büyük ilgi gördü. İlk etapta açıkladığımız 200 sayısının çok çok üzerinde talep şimdiden bize ulaşmış durumda. İnşallah, evi ol[1]mayan belediye işçilerimizle başlatacağımız ilk etapla birlikte en hızlı biçimde bu konuda da çözümümüzü halkımızın istifadesine sunacağız.

TOKİ’nin kuraları çekilmiş 200 hak sahibinin mağdur edilmemesi için çözülmeyen arsa sorununu en kısa sürede çözeceğiz. İlk etap için 100 konutluk yeri belirledik, diğerini de hemen belirleyecek TOKİ’nin uhdesine devredecek ve arsa sorununu gidereceğiz.

Üreten Yalvaç hedefimiz çerçevesinde YALVAÇ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ’nin yatırımcıya tahsis aşamasına getirilmesi, kimyasal arıtmanın şehre kazandırılması, bu suretle hem OSB’nin hem de DERİ SANAYİİNİN önünün açılması, 2. SANAYİ SİTESİNİN şehrimize kazandırılması hamlelerini en kısa sürede hayata geçireceğiz.

Yalvaç’ta hem iç turizmin hem de dış turizmin canlanması için TAŞEVİ PLAJI’nın ayağa kaldırılması, ANTIOKHEIA OTELİ’nin hizmete açılması ve antik kent kazılarına her türlü desteğin verilmesi sağlanacaktır. Bu ve benzeri sorunlara ürettiğimiz projeleri adım adım, teknikle, akılla, bilimle, çalışkanlıkla çözeceğiz. Yeter Yalvaç bize bu yetkiyi versin.”

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.