• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

18 Haziran 2019

POYRAZ: Ödülü Babam Musa Poyraz’a Armağan Ediyorum

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi tarafından tüm engelli öğrencilere yönelik düzenlenen 1. Uluslararası Fotoğraf Yarışmasına katılan Yalvaçlı Açıköğretim öğrencisi Ahmet Poyraz ödüle layık  görüldü.

Anadolu Üniversitesi tarafından Açıköğretim Sistemine kayıtlı engelli öğrenciler arasında düzenlenen ve 20 Mayıs 2019 tarihinde başlayan, son başvurusu 10 Haziran2019 tarihinde tamamlanan ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÇIKÖĞRETİM SİSTEMİ 1. ULUSLARARASI FOTOĞRAF YARIŞMASI’nda ödüle layık görülen eserler belirlendi.

Anadolu Üniversitesi’nden yapılan açıklamaya göre  ödül alan ilk üç eserden biri Yalvaç Halk Eğitim Merkezi Memuru ve Anadolu Engelliler Dayanışma Derneği  Başkan Yardımcısı Ahmet Poyraz’a ait ‘Asla Vazgeçme’ temalı eser oldu. Poyraz, Eskişehir’de 24 Haziran 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan 3. Engelsiz Açıköğretim Çalıştayı’na da davet edildi.

Alınan bilgiye göre yarışmada dereceye giren eserler ve ön elemeyi geçen eserler 3. Engelsiz Açıköğretim Çalıştayı’nda sergilenecek ve eser sahiplerine ödülleri takdim edilecek.

Konu ile ilgili olarak gazetemize bilgi veren Anadolu Engelliler Dayanışma Derneği  Başkan Yardımcısı Ahmet Poyraz şunları söyledi:

“Teması ‘Asla Vazgeçme’ olan yarışmaya hayata olan bağlılığı ve çalışma azmiyle herkese örnek olan Semerci Urhan Usta ile katılmak bir semerci torunu olarak benim için de anlamlı oldu. Ustamıza ve bizlere desteğini esirgemeyen Fotoğraf Sanatçısı, hocamız Adem Ağuş’a teşekkür ederken Babalar Günü’nde sonuçlanan yarışmadan kazandığım bu ödülü iki yıl önce ebediyete uğurladığımız babam Musa Poyraz’a armağan ediyorum” dedi.

Genç fotoğraf sanatçısı Poyraz’ı kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.