• MODA YAPI

logo

02 Temmuz 2020

Pisidia Antiokheia Kazısı’na müthiş sayıda(!) geçici işçi

Isparta Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Isparta  İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü  işbirliğinde aşağıda belirtilen yerlerde  4 ay süreli  1 Ağustos – 30 Kasım 2020 tarihleri arasında 11 kişilik Toplum Yararına Program  düzenleneceği, bunların 4 tanesinin de Yalvaç’taki kazıya ayrıldığı duyuruldu.

Konuyla ilgili İŞKUR’dan yapılan açıklama şöyle:

“İl Müdürlüğümüz ile Isparta  İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü  işbirliğinde aşağıda belirtilen yerlerde  4 ay süreli  01 Ağustos – 30 Kasım 2020 tarihleri arasında 11 kişilik  Toplum Yararına Program düzenlenecektir.

Programa katılmak isteyen kişilerin 02 Temmuz 2020 – 06 Temmuz 2020 tarihleri arasında İŞKUR e-şube ve ALO-170 iletişim hattı üzerinden başvuru yapmaları gerekmektedir.

 

TOPLUM YARARINA PROGRAM KATILIM ŞARTLARI

 1. Kuruma kayıtlı işsiz olmak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin Kuruma kayıtlı olmasını ve SGK sistemi üzerinden yapılacak sorgulamasında, başvuru tarihinden önceki son bir aylık sürede 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (c) bentleri kapsamında Sosyal Güvenlik Kurumuna bildirilmemiş olmaları ve isteğe bağlı sigortalılık hariç 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında sigortalı olmamalarını ifade eder. (5510 sayılı Kanunun 4. Maddesinde b fıkrasının 4. bendindeki tarımsal faaliyette bulunanlar ile aynı Kanundaki EK-5 tarım veya orman işlerinde hizmet akdiyle süreksiz olarak çalışanların sigortalılığı kapsamında olan kişilerin, SGK girişi yapıldığında sigortaları SGK tarafından kesildiğinden TYP’ye başvuru yapmalarında ve programa katılmalarında herhangi bir engel bulunmamaktadır.) Kuruma kayıtlı olduğu hâlde TYP düzenlenen alanda ve konuda çalışma izni belgesi olmayan yabancılar ile iş akdi askıda olan mevsimlik işçiler TYP’ye katılamazlar.
 2. 18 yaşını tamamlamış olmak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin 18 yaşını tamamlayarak 19 yaşından gün almış olmasını ifade eder.
 3. Emekli ve malul aylığı almamak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin SGK sistemi üzerinden yapılacak sorgulamasında emekli ve malul aylığı almamasını ifade eder. İş göremezlik ödeneği alanlar TYP’ye katılabilir.
 4. Öğrenci olmamak (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç); TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla kişinin açık öğretim dışında herhangi bir resmi ya da özel eğitim kurumunda öğrenci olmamasını ifade eder. Uzaktan eğitim alanlar TYP’ye katılamaz.
  MÜZE ADI UYGULANACAK YER Katılımcı Sayısı BAŞVURABİLECEK YERLER MÜLAKAT/LİSTE YÖNTEMİ YAPILACAĞI YER TARİH SAAT
  Isparta Müze Müdürlüğü Aksu Timbriada Antik Kenti Kazı Alanı 4 Aksu Merkezi, kasaba ve köyleri  

   

  Isparta İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü – Müdür Yardımcısı Odası

   

   

   

  08 Temmuz 2020

   

   

   

   

  10:00

  Isparta Müze Müdürlüğü Atabey Bayat Seleukeia Sidera Antik Kenti Kazı Alanı 3 Atabey Merkezi, kasaba ve köyleri
  Yalvaç Müze Müdürlüğü Pisidia Antiokheia  Kazı Alanı 4 Yalvaç Merkezi, kasaba  ve köyleri

Geçtiğimiz yıllarda 30’lu, 40’lı sayılarda geçici işçi verilen kazımıza bu yıl sadece 4 geçici işçi verilmesi ve kazı ödeneği olarak komik bir rakam olan 40 bin TL’nin aktarılması üzüntü yarattı.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.