• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

04 Haziran 2020

Pandemi sürecinde turizmde izlenecek yol haritası belirlendi

1 Haziran tarihi itibari ile kovid-19 normalleşme eylem planı kapsamında Isparta’da 2020 yılı turizm faaliyetleri ile ilgili izlenecek yol haritası masaya yatırıldı.

Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu başkanlığında Ekonomi Kampüsünde, sosyal mesafe kuralları içinde yapılan toplantıya kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile turizm faaliyeti içinde bulunan 54 sektör temsilcisi katıldı.

Toplantıda ilk olarak İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, turizm şube müdürü Hüseyin Karatuğ, Isparta’da son üç yılda turizmde alınan sonuçlar ve izlenen yol hakkında genel değerlendirme yaptı.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü enformasyon Memuru Fatih Bilgiç ise Isparta’da yılın 12 ayında yapılabilecek turizm faaliyetleri ve tur programları hakkında sunum
gerçekleştirerek, 2012 yılından bu yana ilimiz genelinde konaklama yapan turist rakamlarını katılımcılar ile paylaştı. Bilgiç bunun yanında pandemi ile normalleşme sürecinde Kültür ve Turizm Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan ve turizmi ilgilendiren genelgeleri sektör turizm sektör temsilcilerine açıkladı.

 

3 ANA KURALDAN TAVİZ VERMEYELİM

Toplantıya başkanlık eden Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu’nun salondakilere ilk tavsiyesi maske kullanımı, sosyal mesafe kuralları ve hijyen konusundan taviz verilmemesi yönünde oldu.

 

BU YIL ISPARTA’DA KIRSAL TURİZME AĞIRLIK VERMELİYİZ

Pandemi sürecinin bütün dünyanın yaşadığı bir durum olduğunu belirten Vali Seymenoğlu, Isparta’nın kırsal ve iç turizm sektörlerinde her yönüyle var olmaya devam edeceğini belirterek misafir kabulleri ve tur planlarınızdan taviz vermeyin. Gelen misafirlerimizi en iyi şekilde gül ve lavanta bahçelerinde ağırlayalım mesajı verdi.

 

TURİZM BAĞLANTISI YAPMADA HUKUKİ BİR ENGEL YOK

Tur operatörleri ve acentaların bağlantı yapmasına her hangi hukuki bir sıkıntı olmadığını kaydeden Vali Seymenoğlu, Devletin maddi ve manevi olarak her sektöre olduğu gibi turizm sektörüne de desteklerinin devam edeceğini söyledi.

 

ISPARTA’YA KOZMETİK VADİSİ PROJESİ

Turizmde kozmetiğin önemine değinen Vali Ömer Seymenoğlu, BAKA kanalı ile 10 milyon liralık bir yatırımla oluşturulacak “Kozmetik Vadisinde” tüm gül ve lavanta ürünlerinin üretim merkezini Isparta’ya taşımayı hedeflediklerini kaydetti.

Toplantının son bölümünde ise turizm sektör temsilcileri söz alarak istek ve taleplerini Vali Ömer Seymenoğlu ve diğer ilgiler ile paylaşarak destek istediler.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.