logo

03 Şubat 2021

ÖZYALVAÇ’tan Gururla, Onurla 53. Yıla Merhaba…

Türk yerel basınının çınarlarından gazeteniz ÖZYALVAÇ, kesintisiz olarak sürdürdüğü yayın hayatında 52 yılı tamamlayarak 53. yayın yılına girdi.

Yalvaç’ta ilk defa 1968 yılında kurulan matbaa tesisinde kurucumuz Ruşen Özgül yönetiminde 3 Şubat 1969 tarihinde yayın hayatına başlayan ve Isparta ili genelinde yayın yapan en eski üç gazeteden biri olan ÖZYALVAÇ, o tarihten bugüne dek çeşitli baskılara, zaman zaman yaşanan ekonomik sıkıntılara rağmen yayın hayatını aralıksız olarak sürdürdü ve 52. yılına ulaştı.

ÖZYALVAÇ,  Isparta il merkezi ve ilçelerinde yayınlanan gazeteler arasında Demokrat Gazetesi (1947) ve Isparta Gazetesi (1960) ile birlikte Isparta’nın en eski üç gazetesinden biri.

Gazetemiz Sahibi Ömer Ö.Özgül, yerel gazeteciliğin öncelikle bir sevda ve fedakarlık işi olduğunu, kentlerde demokrasinin ve sosyal hayatın gelişiminde yerel gazetelerin çok büyük bir rolü olduğunu belirtti.

Yerel gazetelerin ülkemizde hak ettiği değeri görememelerine karşın sessiz-sedasız ve fedakarca büyük hizmetler gördüklerine değinen Özgül şunları söyledi:

“Gazetecilik, her şeyden önce bir vicdan ve sorumluluk işidir. Sadece para kazanmak için yapılan bir iş değildir, zengin olmak için yapılacak bir iş hiç değildir.

Memleket için, vatandaşımızın menfaatleri için, kimsenin seslendiremediği gerçekleri seslendirme işidir.

Herkesin fısıltıyla konuştuğu şeyleri, cesur yüreklilikle haykırma işidir.

Bunun her türlü bedeline katlanarak, memleketi ve halkı için bu kutsal işi yapma yüreğine sahip olmaktır.

Babamızdan devraldığımız bayrağı 53. yayın yılına taşıdık şükürler olsun.

Her türlü baskıya rağmen, her türlü sıkıntıya rağmen ve her türlü vefasızlığa rağmen bu bayrağı taşıdık, taşıyacağız.

Biz, yine Yalvaç’ımıza ve insanımıza hizmet etmeye devam edeceğiz.

Misyonumuz Yalvaç’ın adını yüceltmek ve daha güzel bir yer olmasına katkı koymaktır.

İnşallah bu yolda karınca misali ilerlemeye devam edeceğiz.”

Gazetemizin kuruluşunun 53. yıldönümü nedeniyle kurucumuz, babamız merhum Ruşen Özgül ve ilk sorumlu müdürümüz merhum Cankut Taşkın hocamızı da saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.