• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

ÖZYALVAÇ ARŞİVİNDEN

ÖZYALVAÇ, Tarih: 10  Şubat 1969,  Sayı: 2

 

SANAYİ SİTESİ KURULACAK (10 Şubat 1969)

Kazamız imar plânında “Sanayi Sitesi” olarak gösterilen yerde sanayi çarşısının kurulması için kazamız küçük sanat erbabı ile Belediye Başkanlığı işbirliği yapmaktadırlar.

Sanayi Sitesinin bir an evvel faaliyete geçmesi için küçük sanat erbabı kendi aralarında toplanarak Yalvaç Sanayi Çarşısı Yapı Kooperatifini kurmuşlardır. Kooperatif ortaklığına ilk anda elliye yakın müracaat olduğu, bu rakamın yetmiş veya seksene çıkacağı ilgililerce ifade edilmiştir.

İmar Plânındaki sanayi sahasının parselasyonu ve planının yapılması için Belediye Başkanı il makamı ile görüşmüş ve bir teknik heyetin kısa zamanda kazamıza gönderileceği taahhüdünü almıştır.

———————————————-

SÜCÜLLÜ ÇAYI TEMİZLENDİ (10 Şubat 1969)

Devlet Su İşleri tarafından gönderilen bir dozerle Sücüllü Kasabası içinden geçen kuru çayın kumları temizlenmiştir.

Her sene olan su taşkınları artık kasabaya zararlı olmayacaktır. Sücüllü Belediye Reisi Halil Kucur’un DSİ Isparta Başmühendisliğine bu yardımlarından dolayı kasabanın minnet ve şükranlarını sunan bir tel çektiği öğrenilmiştir.

———————————————-

ELMALARIMIZ BİRİNCİLİK ALDI (10 Şubat 1969)

İlgililerden aldığımız bilgiye göre Ankara’da tarım ürünleri yarışmasına katılan “Yalvaç Elma Tarım Satış Kooperatifi” Yalvaç’ta yetiştirilen elmalarla katılmış ve Türkiye çapında birincilik alarak bizleri sevindirmiştir.

Yine ilgililerin belirttiğine göre Türkiye çapında birinciliği alan elmalarımıza İstanbul, Ankara ve İzmir bölgeleri derhal talip olup siparişlerde bulunma teşebbüsüne girişmişlerdir. Ayrıca GİMA, adı geçenlerle temasa geçmek üzeredir.

Bu haklı başarılarından dolayı elma müstahsillerimizi tebrik eder diğer tarım alanında çalışan müstahsillerin de bu başarıya başarılar eklemelerini dileriz.

———————————————-

MUTLU BİR DÜĞÜN (10 Şubat 1969)

Kazamız Berberlerinden Lüks Berber Salonu sahibi Refik Sabuncu ile Emine Ayaz’ın düğünleri geçtiğimiz Pazar günü yapılmıştır.

Etiketler: »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.