• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

30 Ekim 2018

ÖZGÜL: Yalvaç’ta Son Yılların En Muhteşem Organizasyonu…

Yalvaç’ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu dün akşam da sürdü. Gündüz saatlerinde yapılan resmi törenlerin ardından akşam da fener alayı düzenlendi.

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı öncülüğünde birçok kurum ve kuruluşun da katkısı ile gerçekleşen Cumhuriyet Bayramı Fener Alayı, son yılların en geniş katılımı ile dün akşam saatlerinde gerçekleştirildi.

Anlatan Meydanı’nda saat 20.00’de başlayan Cumhuriyet Bayramı Fener Alayı programına CHP’nin dışında İYİ Parti, DP ve MHP’de katılımları ile destek verdi.

Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü, MHP İlçe Başkanı Ali Osman Sönmez, İYİ Parti İlçe Başkanı İlhan Yüksel, CHP Ş.Karaağaç İlçe Başkanı İzzet Beydoğan  ile vatandaşlarımızın da oldukça yoğun katılımı ile başlayan program Anlatan Meydanında çeşitli marşların okunması ile başladı.

Ardından yaklaşık iki bin kişilik gurup buradan başlayan yürüyüş ile Fener Alayı’nı oluşturdu. Ellerinde meşale ve bayraklarla Anlatan Meydanından Atatürk Lisesi önüne gelen Cumhuriyet Fener Alayı, Hastane Caddesi, Turgut Özal Bulvarı, Çınaraltı Meydanı istikametinden ilerleyerek tekrar Anlatan Meydanına geldi.

Fener alayının ilerleyişi sırasında sık sık “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz, Ne Mutlu Türküm Diyene, Her Türk Asker Doğar, Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez, Hak-Hukuk, Adalet” şeklinde sloganlar atıldı. Cumhuriyet sevgisini göstermek üsere coşku ile Anlatan Meydanı dolduran vatandaşlarımız burada ilk olarak İstiklal Marşı(mızı okudu ve saygı duruşunda bulunuldu. Daha sonra İzmir Marşı, Onuncu Yıl Marşı, çeşitli şarkı ve türküler hep bir ağızdan söylenirken havai fişek gösterisi sunuldu. Bunun ardından hep bir ağızdan ANDIMIZ okundu.

Programın sonunda CHP İlçe Başkanı Hasan Tercan ÖZGÜL bir teşekkür konuşması yaptı. Özgül, “Sevgili Cumhuriyet Sevdalıları, çağrımıza uyarak bu mutlu günümüze katılımlarınız için, başta ilçe başkanları İYİ Parti’li İlhan Yüksel’e, MHP’li Ali Osman Sönmez’e, DP’li Durmuş Ali Karip’e ve tüm herkese teşekkür ediyoruz. Etkinliğimizin gerçekleşmesi için desteğini esirgemeyen başta Belediye Başkanımız Halil Hilmi Tütüncü’ye ve diğer herkese de teşekkür ediyoruz. Bu ülke, bu Cumhuriyet hepimizin, yaşasın Türkiye Cumhuriyeti” dedi

Fener Alayının sonunda gazetemize konuşan İlçe Başkanı Özgül, “Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Fener Alayı’yla bayramımızı büyük bir coşku ile kutladık, ilçemizde son yıllarda yapılan en yoğun katılımlı etkinlik. Bu sadece bir partinin etkinliği değildir, gördüğünüz gibi MHP’lisi de, İYİ Parti’lisi de, DP’lisi de herkes var burada, bu sevince, coşkuya ortak olduk. Bu etkinlik bizim de katkı verdiğimiz bir cumhuriyet kutlamasıdır. Biz bayrağımızı, fenerimizi alıp Anlatan Meydan’a geldik. Cumhuriyet sevdalısı vatandaşlarımız da bayraklarıyla burada yer alarak bu anlamlı günü, Türkiye Cumhuriyeti’nin 95. kuruluş yıldönümünü hep beraber kutladık” dedi.

Fener Alayı etkinliğini düzenlerken CHP’nin siyasi bir beklenti içerisinde olmadığını belirten Özgül, “Etkinlik için Yalvaç’a gelen CHP İl Başkanlığına ait aracın üzerindeki yazı ve logoların üzerini bile kapattık çünkü Cumhuriyet hepimizin ortak değeridir, hep birlikte sahip çıkacağız” dedi.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.