• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

17 Aralık 2019

ÖZGÜL: Bu partide “ÇAKAL” yoktur, “HAİN” yoktur!

CHP Yalvaç İlçe Başkanı Hasan Tercan Özgül, önümüzdeki hafta sonunda yapılacak olağan ilçe kongresinde yeniden ilçe başkanlığına aday olduğunu bildirdi.

Bugün saat 13.30’da ilçe binasında delege ve üyelerin yoğun katılımı ile gerçekleşen toplantıda Cumhuriyet Halk Partisi Yalvaç İlçe Başkanlığı’nın 29 Aralık 2019 Pazar günü yapılacak olağan ilçe kongresinde bir dönem daha ilçe başkanlığına talip olduğunu belirten Özgül, “Bu son görev dönemimde, en önemli hedefimiz, ekibimize aldığımız genç kardeşlerimizi yetiştirerek partimizin geleceğini emanet edeceğimiz arkadaşlarımızla yenilenme ve bütünleşmeyi gerçekleştirmektir” dedi.

Bugüne kadar kimseyi kırmadan, ötekileştirmeden tüm partilileri kucaklama gayreti içinde görevini sürdürdüğünü belirten Özgül, partideki yeniden bütünleşme, gençleştirme ve yenileşme çalışmalarına karşı çıkan bazı üyelerin sosyal medyada hakarete kadar varan çirkin ifadeler kullandıklarını belirterek şunları söyledi: “Bu partide “ÇAKAL” yoktur, bu partide “HAİN” de yoktur. Aksini iddia edenin ya kendisi hıyanet içerisindedir, ya da CHP’lilikle uzaktan yakından ilgisi yoktur. Bizim için, bize oy versin ya da vermesin herkes Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetine sahip çıkmaya çalışan kardeşimizdir” dedi.

CHP İlçe Başkanı Hasan Tercan Özgül’ün konuşması:

Değerli Cumhuriyet Halk Partili dostlar, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “İki büyük eserim vardır: Biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi” diyerek bizlere emanet ettiği iki büyük esere sahip çıkma sözü veren dostlar.

Bugün burada Ata’mızın bu emanetlerine her zaman olduğu gibi yine sahip çıkacağımızı ilan etmek için toplandık.

Bildiğiniz gibi 2015 yılından bu yana, hayatım boyunca taşıyacağım en önemli görev olan CHP Yalvaç İlçe Başkanlığı görevini sizlerin destekleriyle yürütmekteyim.

Siz değerli delege ve üye arkadaşlarımın desteğiyle son bir dönem daha bu onurlu emaneti taşımak için karşınıza çıktık.

Görev yaptığımız 4 yıl boyunca temel derdimiz, taşıdığımız emanet ve sorumluluğun gereği olarak, elimizden gelenin en iyisini yaparak partimizi temsil etmek olmuştur.

Bu geçen süre içerisinde siz değerli partililerimizin desteğiyle pek çok güzel işe imza attık.

Bu kadar ağır koşullar ve baskı ortamı altında, partimizin bayrağını hep yukarıda tuttuk.

Göreve geldiğimiz yıldan bu yana 2016’da hain darbe girişim, 2017’de anayasa halkoylaması, 2018’de genel seçimler ve 2019’da yerel seçimler sürecini yaşadık. Bu süreçte, partimizi ilçemizde en iyi şekilde temsil ederek gerekli çalışmaları yürüttük.

Bu dönem içerisinde, en önemli hizmetimiz, partimizin kendine ait bir bina sahibi olmasıdır. Genel merkez nezdinde yaptığımız çalışmalar ve milletvekillerimizin desteğiyle yıllardır kirada oturan partimize bu içinde bulunduğumuz daireyi kazandırdık. İlçemizde kendi binası olan tek parti biziz.

Göreve geldiğimizden bu yana gerek seçimlerde gerekse önemli gün ve bayramlarda partimizi en iyi şekilde temsil ettik.

Geleneksel hale getirdiğimiz 29 Ekim Cumhuriyet Yürüyüşü’nü binlerce vatandaşımızın katılımıyla her yıl başarıyla gerçekleştirdik.

Tüm milli ve dini bayramlarda katılım ve temsili gerçekleştirdik. 10 Kasım’da gerek ilçemizde gerekse bazı köylerimizde Ata’mızı anarak, ruhuna helva dağıtımı gerçekleştirdik.

Bu süreçte partililerimizin iyi ve kötü günlerinde yanlarında olduk.

Şehrimizin ekonomik ve sosyal konulardaki sorunlarıyla ilgili olarak çeşitli ortamlarda ve yerel basın aracılığıyla fikirlerimizi ifade ettik.

Bugün geldiğimiz noktada, delege ve üye arkadaşlarımızla bir yenilenme ve gençleşme dönemi oluşturmak için göreve talip olduk.

Bu son görev dönemimde, en önemli hedefimiz, ekibimize aldığımız genç kardeşlerimizi yetiştirerek partimizin geleceğini emanet edeceğimiz arkadaşlarımızla yenilenme ve bütünleşmeyi gerçekleştirmektir.

Bugüne kadar kimseyi kırmadan, ötekileştirmeden tüm partililerimizi kucaklama gayreti içinde olduk. Bundan sonra da bu şekilde birlik ve beraberlik içinde partimizi toparlayacağız. Ben değil biz olarak çalışacağız.

17 yıldır yaşadığımız baskıcı tek parti iktidar döneminin ağır koşullarına rağmen, bugün “Ben CHP’liyim” diyen herkes çok kıymetlidir. Bu partideki herkes kardeşimizdir ve çok kıymetlidir.

Bu partide “ÇAKAL” yoktur, bu partide “HAİN” de yoktur. Aksini iddia edenin ya kendisi hıyanet içerisindedir ya da CHP’lilikle uzaktan yakından ilgisi yoktur. Bizim için, bize oy versin ya da vermesin herkes Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetine sahip çıkmaya çalışan kardeşimizdir.

Bu süreçte hepinizin katkı ve desteğine ihtiyacımız var, partiyi birlikte yönetmeye talibiz.

Kongre sürecimizin partimize ve ilçemize hayırlı olmasını diliyor, saygılarımı sunuyorum.”

Toplantı yeni dönemde Özgül’ün ekibinde görev almak isteyen genç isimler ve tecrübeli CHP’lilerin konuşmaları ile devam etti, daha sonra partililer arasında karşılıklı görüş alışverişi ile son buldu.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.