• MODA YAPI

logo

23 Nisan 2020

ÖZER’DEN 23 NİSAN ve RAMAZAN KUTLAMASI

Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı Alperen Mustafa Özer, TBMM’nin kuruluşunun 100. yıldönümü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Özer, mesajında, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı 23 Nisan 1920, “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” diyerek bağımsızlığımızı ve milli iradenin hakimiyetini dünyaya ilan ettiğimiz tarihtir. Vatanımızın işgal edildiği, milletimizin özgürlüğüne ve geleceğine kastedildiği hayati bir dönemde açılan Büyük Millet Meclisimiz, istikbal mücadelemizin ve bağımsızlığa giden yolun öncüsü olmuştur. Meclisimizin, Milli Mücadelemizde gönüllerde yaktığı ateş en karanlık günlerde aziz milletimizin yolunu aydınlatmış, halkımıza güç, cesaret ve moral aşılamıştır. 23 Nisan 1920 ruhu, bağımsızlık azmimiz ve kararlılığımız, birlik ve beraberliğimize olan inancımız gelecek nesillere aktaracağımız en büyük emanetimizdir. İstiklal Harbimizin Başkomutanı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk Başkanı, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle, minnetle yad ediyorum.” dedi.

Özer, ayrıca yarından itibaren idrak etmeye başlayacağımız Ramazan ayını da tebrik ederek, “İnşallah bu zor günlere dayanmak için bu mübarek Ramazan ayımızın hikmet ve enerjisinden faydalanmayı yüce Allah’tan niyaz ediyoruz. Bu güzel günleri layıkıyla idrak edebilmek duasıyla tüm hemşehrilerimizin Ramazan ayını tebrik ediyor, selam ve saygılarımı iletiyorum.” dedi.

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.