• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

26 Haziran 2018

ÖZER: Kazanan Türkiye Oldu, İstikrar Sürecek

TÜMSİAD Isparta Şube Başkanı Mustafa Alperen Özer, seçim sonuçlarını değerlendirdi. Özer, “Milletine ve devletine sahip çıkan halk, doğru bir kararla tercihini yaptı.” dedi.

Özer, “24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçim sonuçları açıklandıktan sonra 16 yıldır elde edilen başarıları devam ettirecek olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan bu seçimlerle de başarısını perçinlemiş oldu” dedi.

Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından bir değerlendirme yapan TÜMSİAD Isparta Şube Başkanı Özer, “Milletine ve devletine sahip çıkan halk, doğru bir kararla tercihini yaptı. Dün milletimiz yeni anayasa ve Cumhurbaşkanlığı sistemine evet demişti, bu gün de kararlılığını gösterdi. Bu gün de Seçim sonuçlarından oldukça memnunuz, istikrarın devam ediyor olması beraberinde güçlü bir Türkiye’nin yolunu açacaktır” dedi.

TÜM OYUNLARA RAĞMEN KAZANAN YİNE TÜRKİYE OLDU

Gündem seçim iken oyların yönünü değiştirmek isteyen dış güçlerin birtakım algı operasyonları yaptığını belirten Özer, “3. Dünya Savaşı olarak nitelendirebileceğimiz ekonomi sıkıntıları tüm dünyada yaşanıyor. Türkiye’de seçim ile aynı zamana denk gelmesi yaşanan stresi daha da artırdı. Savaşlar artık top ve tüfekle yapılmıyor. Geldiğimiz noktada ülke olarak bugüne kadar elde ettiğimiz tüm kazanımlarımızın, sahip olduğumuz ekonomik istikrar ve büyümenin bundan sonra da aynı şekilde devamı yönünde iktidara sahip çıkan halk, oyunlara aldırmadı. Edirne’den Ardahan’a Cumhurbaşkanlığı sisteminin bu ülke için en uygun sistem olarak benimsendiğini gösterdi. Artık milletimiz kilitlenen sistemlerle, geciken çözümlerle zaman kaybetmek istemiyor.” diye konuştu.

ARTIK DAHA ÇOK ÇALIŞMALIYIZ

Hükümetimizden özellikle iş adamlarına yönelik çalışmaların artmasını ivedilikle bekliyoruz diyen Özer; “Bu sonuç ile birlikte üretmekle ilgili engellerin çoğu kalkmış olacak. İstikrarın devam ediyor olması projelerin tamamlanmasıyla yeni projeleri de beraberinde getirecek. TÜMSİAD olarak iktidarın sürüyor olmasını, isabetli bir karar olarak değerlendiriyor ve memnuniyetle karşılıyoruz. Bundan sonra adımlarımızı daha rahat atacağımıza inanıyor ve bir an önce ekonomik düzenlemelerin hayata geçirilmesini temenni ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.