• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

10 Haziran 2019

Özel: “Yüksekokullar taşınmayacak, nokta”

Ak Parti Isparta Milletvekili Recep Özel, arife günü ilçemize gelerek yaptığı görüşmelerin ardından yaptığı “Yalvaç’taki yüksekokulların taşınması söz konusu değildir” açıklamasına rağmen yürütülen dedikodulara yönelik olarak son bir açıklama yaparak, “Yüksekokullar taşınmayacak, nokta” dedi.

Yalvaç’ta özellikle bayram döneminde ilçedeki yüksekokulların kapatılacağı, taşınacağı, bu yıl öğrenci alınmayacağı yolunda yürütülen dedikodular nedeniyle, Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı Alperen Mustafa Özer’in girişimleriyle konu Ak Parti Isparta Milletvekili Recep Özel ve Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. İbrahim Diler’e aktarıldı.

Konuyla ilgili olarak gazetemize bilgi veren Ak Parti Isparta Milletvekili Recep Özel, “Gazeteniz aracılığıyla bu konuda sorun olmadığını aslında arife günü yaptığımız açıklamayla kamuoyuna duyurmuştuk. Aldığımız bilgilere göre, kimi kötü niyetli kimi de bilgisizlikten kaynaklanan bir dedikodu kazanı oluşturulmuş. Yalvaç’taki iki meslek yüksekokulumuzun bulunduğu binada bir güçlendirme ihtiyacı doğmuştur. Bu işlem tamamlanana kadar, iki meslek yüksekokulumuzun eğitim faaliyetlerini sürdüreceği bir bina arayışına girişildi ve kısa sürede sonuca ulaşıldı. Yalvaç’ta mevcut kampüs alanına yakın, Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin bulunduğu bina üniversitemize tahsis edilecek. Konuyla ilgili yazışmalar başladı bile. Eğitim-öğretim dönemi kapandıktan ve tahsis işlemi tamamlandıktan sonra iki meslek yüksekokulumuz ismini zikrettiğimiz binaya taşınacak ve faaliyetlerine burada devam edecek. Dolayısıyla yüksekokullarımızla ilgili hiçbir sorun ve sıkıntı bulunmamaktadır. Vatandaşlarımız bu dedikodulara itibar etmesinler. Yüksekokullar taşınmayacak, nokta.” dedi.

Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı Alperen Mustafa Özer de, dedikoduların birtakım iyi niyetli olmayan insanlar tarafından yaygınlaştırıldığını belirterek, “Konuyu gazete olarak siz gündeme getirdiniz ve sayın milletvekilimizle birlikte olay anında değerlendirildi. Çok kısa sürede de çözüm üretildi, araya bayram girdiği için resmi yazışma ve tahsis işlemleri bayram sonrasına kaldı. Arife günü milletvekilimiz Recep Özel’in gazeteniz aracılığıyla yaptığı açıklamaya rağmen, bayram süresince birçok ortamda asılsız dedikodular yayıldı ve yüksekokullarımızın taşınacağı, kapanacağı yalanları üretildi. Bunlar doğru değil, gerek milletvekilimiz gerekse sayın rektörümüz bu konuda net şeyler söylüyorlar. Bunlara rağmen dedikodu üretmek ve yaymak iyi niyetli değildir. Halkımız rahat olsun, Yalvaç’tan giden okul ya da bölüm yok. Aksine vekilimiz ve rektörümüzün verdiği bilgilere göre, yeni iki ya da üç bölüm daha ilçemize kazandırılmaktadır. Halkımız dedikodulara itibar etmesin, hedefimiz ilçemizdeki üniversite yatırımlarını daha da büyütmek ve geliştirmektir.” dedi.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.