• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

14 Şubat 2017

ÖZEL İDARE 6 AY SÜRELİ 5 GEÇİCİ İŞÇİ ALACAK

Isparta İl Özel İdaresi, İŞKUR’la düzenlediği TYP kapsamında il genelinde 25, ilçemizde 5 adet 6 ay süreli geçici işçi alımı yapacak. Yalvaç’taki işçiler Çetince Bakım İkmal Merkezi’nde çalıştırılacaklar.

Müracaatların son tarihinin 22 Şubat olduğu, alım için mülakatın 23 Şubat Perşembe günü saat 09.00-17.00 arası Isparta İl Özel İdaresi’nde gerçekleştirileceği duyuruldu.

İşte o açıklama ve ayrıntılı bilgiler:

“İl Müdürlüğümüz ile Isparta İl Özel İdaresi  işbirliğinde,  Toplum Yararına Program  düzenlenecek olup, liste yöntemi (mülakat) aşağıda belirtilen tarih ve saatte yapılacaktır.

Programa katılmak isteyen kişilerin Isparta Çalışma ve  İş Kurumu  İl Müdürlüğüne Program için son başvuru tarihinden önce gelerek veya www.iskur.gov.tr internet adresinden iş arayan kaydı yaptırmaları, başvuru yapmaları  ve mülakat için belirtilen yer, tarih ve saatte hazır bulunmaları gerekmektedir.

 

TOPLUM YARARINA PROGRAM KATILIM ŞARTLARI

  • Kuruma kayıtlı işsiz olmak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin Kuruma kayıtlı olmasını ve SGK sistemi üzerinden yapılacak sorgulamasında, çalışıyor kaydının olmamasını ifade eder. (5510 sayılı Kanunun 4. Maddesinde b fıkrasının 4. bendindeki tarımsal faaliyette bulunanlar ile aynı Kanundaki EK-5 tarım veya orman işlerinde hizmet akdiyle süreksiz olarak çalışanların sigortalılığı kapsamında olan kişilerin, SGK girişi yapıldığında sigortaları SGK tarafından kesildiğinden TYP’ye başvuru yapmalarında ve programa katılmalarında herhangi bir engel bulunmamaktadır.) Kuruma kayıtlı olduğu hâlde TYP düzenlenen alanda ve konuda çalışma izni belgesi olmayan yabancılar ile iş akdi askıda olan mevsimlik işçiler TYP’ye katılamazlar.
  • 18 yaşını tamamlamış olmak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin 18 yaşını tamamlayarak 19 yaşından gün almış olmasını ifade eder.
  • Emekli ve malul aylığı almamak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin SGK sistemi üzerinden yapılacak sorgulamasında emekli ve malul aylığı almamasını ifade eder. İş göremezlik ödeneği alanlar TYP’ye katılabilir.
  • Öğrenci olmamak (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç); TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla kişinin açık öğretim dışında herhangi bir resmi ya da özel eğitim kurumunda öğrenci olmamasını ifade eder. Uzaktan eğitim alanlar TYP’ye katılamaz.

Katılımcılar için TYP’den yararlanma süresi, on iki ay içerisinde ayrı ayrı olarak veya bir defada en fazla dokuz aydır. Dokuz aylık süre, kişinin TYP kapsamındaki bir programdan yararlanmaya başlama tarihi üzerinden değerlendirilir. Katılımcıların programa başladığı tarihten on iki ay sonra yeniden yararlanma hakkı doğar.

On iki ay içinde toplam üç aylık bekleme süresini dolduran katılımcılar için, üç ayın bittiği tarihten sonraki gün, on iki ay içerisinde dokuz aylık yararlanma hakkı tekrar doğar.

Bir katılımcı aynı kurum veya kuruluşla düzenlenen TYP’den en fazla on sekiz ay yararlanabilir.

Kurs ve/veya programlar (girişimcilik eğitim programı ve çalışanların mesleki eğitimi hariç) arasında altı ay bekleme süresi bulunur.

 

PORTAL NUMARASI

BAŞVURU TARİHLERİ MÜLAKAT TARİHİ ve YERİ PROGRAM BAŞLAMA – BİTİŞ TARİHİ
240821 13 Şubat 2017 – 22 Şubat 2017 23 Şubat 2017 Perşembe

Saat :09:00 – 17:00 arası

Isparta İl Özel İdaresi – Eğirdir Yolu Üzeri / Isparta

06.03.2017

04.09.2017

 

SIRA NO ÇALIŞMA BÖLGESİ ÇALIŞTIRILACAK
KİŞİ SAYISI
PROGRAM KONUSU
1 Merkez 12  

 

Çevre temizliği,

Kamusal altyapının yenilenmesi,

ağaçlandırma ve park düzenleme çalışmaları

2 Çetince Bakım İkmal Merkezi 5
3 Sütçüler (Ayvalıpınar) Bakım İkmal Merkezi 3
4 Ş.Karaağaç Kızıldağ 3
5 Barla Bakım İkmal Merkezi 2
25

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.