logo

13 Haziran 2023

Oto Alım Satım Mesleki Yeterlilik Sınavı Yalvaç TSO’da yapıldı

Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası’nda 2019 yılından bugüne kadar 10. kez düzenlenen sınav ile İkinci El Motorlu Araçlar Satışı Yapan tüm işletme sahiplerinin ya da çalışanlarının alması gereken Mesleki Yeterlilik Belgesi için sınav ve belgelendirme hizmeti verilmeye devam ediyor.

Yalvaç TSO ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Merkezi (MEYBEM) tarafından yürütülen “Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Danışmanlığı Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Sınavı” 8 – 9 Haziran Perşembe  ve Cuma günü Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda yazılı olarak, Başarı Otomotiv ’de de uygulamalı olarak yapıldı.

İkinci el oto satışı yapan işyeri sahipleri ile bu mesleği yapmayı düşünen kişilerin katıldığı sınavlarda başarılı olanlar ustalık belgesi yerine geçen mesleki yeterlilik belgesini almaya hak kazanıyorlar.

Gerçekleştirilen sınav sonrası Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Kurucu, “Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası olarak oto alım satım sektöründe faaliyet gösteren ya da bu sektörde işyeri açmayı düşünen kişilere yönelik yaptığımız oto alım satım sınavının 10’uncusunu düzenledik. Bugüne kadar yaptığımız sınavlar sonrasında başarılı olan 285 kişinin mesleki yeterlilik belgesini teslim ettik. Bu sınavları düzenleyen az sayıda Odadan biriyiz. En son gerçekleştirdiğimiz sınava 26 kişi katılım sağladı, sınav sonucunda da başarılı olarak belgelerini almalarını temenni ediyorum. Önümüzdeki hafta 13-14 Haziran tarihlerinde de emlakçılıkla ilgili sınav Odamızda düzenlenecek, bu sınava katılacak adaylara da başarılar diliyorum.” dedi.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.