• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

ORMAN’DAN 40 KÖYE YANGIN SÖNDÜRME TANKERİ

orman2

Orman ve Su İşleri Bakanlığı orman yangınlarıyla mücadele çalışmaları kapsamında kırsal kesime verdiği desteğe devam ediyor.

 

Bakanlığa bağlı Orman Genel Müdürlüğü (OGM) orman yangınlarıyla mücadele için yeni projeler üreterek uygulamaya koyuyor. Bu projeleri Isparta’da da sürdüren orman teşkilatı yangınla mücadelede kullanılmak üzere 40 köye su tankeri verdi.

 

Isparta’da gerek orman gerekse de kırsal alanlarda meydana gelebilecek yangınlarla mücadelede kullanılmak üzere hazırlanan 40 adet su tankeri köy muhtarlarına teslim edildi.

 

“Projelerimizi Sürdürmeye Devam Edeceğiz”

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu orman yangınları ile mücadele hususunda başarılı bir ülke olduğumuzu kaydederek şunları söyledi:

 

“Orman yangınları ile mücadelede oldukça başarılı bir ülkeyiz. Bu başarımızda kırsal kesimde yürüttüğümüz projelerde oldukça önemli. Biz özellikle köylerimizde meydana gelebilecek yangınlarda kullanılmak üzere su tankerleri dağıtıyoruz. Isparta’da 40 adet tankeri muhtarlarımıza teslim ettik. Ülkemizin her yerinde meydana gelebilecek yangınlara karşı gerekli tedbirleri almaya ve projelerimizi sürdürmeye devam edeceğiz.”

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.