• MODA YAPI

logo

24 Kasım 2021

Öğretmenler Günü Kutlandı

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmen unvanının verilişi ve Millet Mektepleri’nin açılış yıl dönümü dolayısıyla 1981 yılından bu yana her yıl 24 Kasım tarihlerinde kutlanan Öğretmenler Günü bu yıl da çeşitli etkinliklerle kutlandı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kocagöncü tarafından Anlatan Meydanındaki Atatürk Anıtına saat 10.00’da çelenk sunulması ile başlayan 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamalarına saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile devam etti. Çelenk sunma törenine Kaymakam Haluk Şimşek, daire amirleri, okul müdürleri, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Öğretmenler Günü için hazırlanan kutlama programı daha sonra Yalvaç Öğretmenevi toplantı salonunda devam etti. Buradaki program saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmalar ve şiirlerin okunmasının ardından oratoryo ve skeç sunumları, video gösterimi yapıldı. Tek kişilik halk oyunu gösterisinin ardından koro tarafından hazırlanan şarkılar dinlendi. 2020 – 2021 Eğitim Öğretim yılında emekli olan öğretmenlere Hizmet Şeref Belgesi’nin verilmesinin ardından bu yıl ki Öğretmenler Günü kutlamaları sona erdi.

   

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.