logo

08 Şubat 2021

Mutasyonlu virüs Yalvaç’ta da görüldü

İngiltere merkezli mutasyonlu virüsün ülke genelinde yayılımı artarken, ne yazık ki Yalvaç’tan da mutasyonlu virüs vakası tespit edildiği bilgisi ulaştı.

Alınan bilgiye göre, bir ailede tespit edilen mutasyonlu virüs nedeniyle ailenin Antik Kent Turizm Lisesi Pansiyonu’nda karantinaya alınacağı kaydedilirken, temaslılarının da karantinaya alınması için çalışma yürütüldüğü öğrenildi.

Yürütülen tedbirlerle ilçe merkezinde son haftalarda olumlu bir duruma kavuşulmuşken, mutasyonlu virüs vakası tedbirlere uyumun ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlatmış oldu.

Uzmanlar, vatandaşların tedbirlere uyum konusunda dikkatli olmasını isterken, özellikle ev ziyaretlerinin bir süre daha ertelenmesini belirterek, “Bu aşamaya gelmişken geriye gitmemek adına tedbirlere bir süre daha sıkı sıkıya bağlı kalmakta büyük yarar bulunmaktadır. Bu hastalık dış ortam ve yabancı kişilerden ziyade, yakın olunan kişilerden ve yakın temastan kaynaklanmaktadır. Bu nedenle, lütfen tedbirlere uyum konusunda vatandaşlarımız çok daha dikkat etsinler. Mutasyonlu virüsle ilgili detaylı bilgiler mevcut olmamakla beraber, yayılım hızının yüksek olduğu bilinmektedir.” ifadelerine yer verdiler.

Biz de tüm vatandaşlarımızın bu süreçte çok dikkatli olmasını, tedbirlere samimi bir şekilde uyum göstermesini hatırlatıyoruz.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.