• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

01 Ağustos 2019

Mustafa Özmen, Aylin Cesur’un danışmanı oldu

31 Mart 2109 yerel seçimlerinde İyi Parti’den Gelendost Belediye Başkan adayı olan ve kılpayı seçimi kaybeden Mustafa Özmen, İyi Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur’un danışmanlığına atandı.

İlçemizde bir süre Yalvaç Belediyesi’nde çalışan, ardından Güçsüzlere Yardım Sağlık ve Eğitim Vakfı Müdürlüğü görevini üstlenen Özmen, yerel seçimlerde İyi Parti’den siyasete atılmıştı.

Bu hafta başında resmen görevine başlayan Özmen’e yeni görevinde başarılar diliyoruz.

 

MUSTAFA ÖZMEN KİMDİR?

27.08.1989 tarihinde doğdum.

Lise eğitimimi, 2006 yılında, Gelendost Lisesi’nde tamamladım. Mezuniyetimden sonraki kısa aralığın ardından, 2012 yılında, Süleyman Demirel Üniversitesi Gelendost Meslek Yüksekokulu’nda, Gıda Teknolojisi bölümünü tamamlayarak ön lisans eğitimimi bitirdim. “Akıl yaşta değil, baştadır” mentalitesinden hareketle, 2014 yılında gerçekleşen ön lisans mezuniyetimin hemen akabinde, 2015 yılında Anadolu Üniversitesi’nde lisans eğitimine başladım. Aynı üniversitede, Kamu Yönetimi bölümünde okumayı sürdürüyorum. Yakın bir gelecekte lisans eğitimimi de tamamlayacağım. İleride, öğrenim sürecimi kaldığı yerden sürdürmeyi, aynı motto ile akademik yaşantımı zenginleştirmeyi ve ilgi alanlarımda daha da yetkinleşmek  adına, öğrenim sürecimin  yakından  takipçisi  olmayı  tasarlıyorum.

2019 yılının çağdaş perspektifinden bakıldığında rahatlıkla tanık olunabilecektir ki, akademik kariyerin iş yaşantısındaki başarı ve yükselim için adeta “zorunlu” hale geldiği Türkiye’de, ve yaygın bir deyimle “globalleşen” dünyanın iş hayatında,  bireysel kariyerin odak noktalarından biri de akademik geçmiş ve kaliteli bir eğitimdir. Bu nedenle, bu alana özel bir önem vermeyi sürdüreceğim.

Yükseköğrenimimin ilk aşamasını tamamlamadan önce, henüz lise dönemimdeyken aktif bir iş yaşantısına girdim. İlk olarak, Gelendost İlçe Hastanesi’nde, 72 numaralı aile hekimliğinde, bilgi-işlem sorumlusu olarak hizmet verdim. 2005 yılından 2007 yılına kadar yoğun bir tempoyla yürüttüğüm bu işin sağladığı deneyimlerin ardından, lise mezuniyetimi izleyen 2009 yılında yeniden aktif iş hayatına katıldım.

2009 yılına girdiğimizde, Gelendost İlçe Belediye Başkanlığında, belediye başkanlığının özel kaleminde yoğun ve gönüllü bir çalışma süreci içerisine girdim.  Sözünü ettiğim bu yoğun çalışma süreci devam etmekteyken, 2012 ile 2014 yılları arasında süren ön lisans eğitimimi tamamladım. Ön lisans ile yetkini olduğum gıda teknolojisi alanına paralel olarak,  Gelendost Belediye Başkanlığında, gıda denetimleri komisyonu sorumlusu olarak çalışmaya başladım. Aynı kurumda, 2014 yılının sonlarına kadar,  halkla ilişkiler ve basın yayın işlerinde de aktif şekilde çalıştım.

2014 yılında kısa süreli olarak Isparta ili Eğirdir ilçesinde bulunan Asya A.Ş’de Gıda Teknikeri olarak kalite ve ar-ge departmanında çalıştım.

Gelendost Belediyesi’ndeki etkin ve başarılı hizmetlerimin sonrasında, belediyecilik alanındaki deneyimlerimin gücüne güvenerek, belediyedeki çalışma yaşantıma bir değişiklikle devam ettim: 2014 yılından 2016 yılına değin, Isparta’daki en büyük ilçe belediyesi olan Yalvaç Belediye Başkanlığında aktif hizmet vermeye başladım. Yalvaç Belediyesi’nde, öncelikle belediyenin özel kaleminde çalıştım. Keza, aynı kuruma bağlı kültür ve sosyal işler müdürlüğünde, belediyenin konuyla ilgili idari işlerinden sorumlu olarak aktif bir iş yürüttüm. Bu alanda, insan kaynakları bakımından hatrı sayılır bir deneyim elde ettiğimi söylemek mümkündür. Belediyeye bağlı olarak çalışan bir şirkette, resmi ve idari işlemlerden sorumlu olarak, şirketin yönetimiyle ilintili sekreterlik faaliyetlerini icra etmekle meşgul oldum.

2016 yılında, belediyedeki iş yaşantıma son vererek, “Yalvaç Güçsüzlere Yardım, Sağlık ve Eğitim Vakfı”nda çalışmaya başladım. Adından da anlaşılacağı üzere, çalışmakta olduğum bu vakıf, uzun yıllardır 150’den fazla aileye her gün yemek vermek, 200 öğrenciye öğrenim bursu tayin etmek gibi işlerle ilgilenmiştir. Bu vakıfta aktif bir görev üstlenerek, aynı zamanda gönüllü bir faaliyetin de içerisine girmiş oldum; içerisinde bulunduğumuz 2019 yılına değin vakfa bağlı işletmelerde müdürlük yaptım.

Aynı yıllarda (2016-2019), Türkiye’de sınırlı sayıda bulunan İŞGEM’lerden biri olan Yalvaç İş Geliştirme ve Girişimcilik Merkezi’nde iş ve çalışma yaşantımın en verimli dönemlerini geçirdim. Buradaki iş yaşantımda, gerekli KOSGEB bağlantılarının kurulması ve ilgili projelerin yazımı/yönetimi ile ilgili işleri bizzat inisiyatif almak suretiyle icra ettim.  Ek olarak, bu aşamadaki tüm yönetsel işleyiş süreci için de, gereken idari faaliyetlerin yürütülmesini üstlendim.

2019 Mahalli İdareler Seçiminde İYİ Parti’den Gelendost Belediye Başkan adayı oldum ve seçimi çok az bir farkla kaybetmeme rağmen, memleketime hizmet anlayışımda herhangi bir eksilme olmadı.

Kariyerimdeki en önemli hedef, “herkese yararlı” olana ulaşmak ve bu uğurda çalışmaktır. Bu hedefime ulaşana değin, gerek aktif iş yaşantısında ve gerekse akademik kariyerimde yoğun ve gönüllü bir arzuyla çalışmayı sürdüreceğim.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.