• MHP Hüyüklü Belediye Başkan Adayı Kadir MİNNET

logo

25 Temmuz 2022

Muhtarlar, Recep Özel’e KÖYDES ödenekleri ve Müftülük’ten dert yandı

Ak Parti Isparta Milletvekili Recep Özel, geçtiğimiz salı günü geldiği ilçemizde çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi.

Özel, beraberinde Ak Partili yöneticilerle birlikte Yalvaç Muhtarlar Derneği’ni de ziyaret etti.

Alınan bilgiye göre Milletvekili Özel, Yalvaç Muhtarlar Derneği’ni ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, Yalvaç Belediyesi’nce verilen sözlere rağmen TOKİ’ye yer tahsisi yapılmadığını, bu durumun Yalvaç’a TOKİ Konutları yapımını güçleştirdiğini belirttiği öğrenildi.

Yalvaç Muhtarlar Derneği ziyaretinde Ak Parti Milletvekili Özel, TOKİ Konutları konusundan sonra bazı köy ve mahallelerimizin muhtarlarının sıkıntı ve isteklerini de dinledi.

 

KÖYDES ÖDENEKLERİ YETERSİZ…

Yalvaçlı Muhtarlar, KÖYDES tarafından bu yıl ilçemiz köylerinin kullanımı için gönderilen 3 Milyon TL’lik ödeneğin yetersiz olduğunu, su ve kanalizasyon başta olmak üzere birçok hayati konuda büyük eksiklikleri bulunduğunu ve bu sıkıntıların bir an önce çözüme kavuşturulmayı beklediğini belirterek ödeneklerin arttırılması talebinde bulundular.

 

“Yalvaç Müftüsünden CENNETTEN YER GARANTİSİ”…

Muhtarların dile getirdiği bir başka sorun da Müftülük tarafından camilerde sürekli para toplanması konusu oldu. Bu konuda Kızılca Mahallesi Muhtarı Soner Günay söz alarak “Sayın Yalvaç Müftüsü, Kurban Bayramı sabahı bayram namazından önce yaptığı konuşmada, Müftülüğün 70 bin TL. civarında elektrik borcu bulunduğunu, bunun 10 bin TL.’lik kısmını temin ettiklerini, kalan 60 bin TL’lik kısmını da Yalvaç halkının ödemesi gerektiğini ifade etmiş, ayrıca da bu 60 bin TL’yi ödeyenlere de cennetten yer garantisi vermiştir. Bundan başka, Isparta’ya yeni atanan sayın Valimizin ilçemizde yaptığı bir toplantıda dile getirdiğimiz gibi, halen Yalvaç’ta cami cemaatinden her hafta bıktıracak derecede yardım toplanmaya devam edilmektedir. O toplantıda sayın Valimiz bu konuda il müftüsünden de ilçe müftüsünden de bu konuda daha hassas davranılmasını istemesine rağmen her fırsatta cami cemaatinden para toplanarak insanlar bıktırılmaktadır. Bu konuda size ve ilçe başkanına çok teşekkür ediyorum, böyle bir müftüyü ilçemize gönderdiğiniz için.” diyerek konuya dikkat çekti.

Diğer muhtarlar da Günay’ı destekleyerek bu konuda sıkıntılar olduğunu dile getirince Milletvekili Özel bu konuyla ve iletilen diğer sorunlara ilgileneceğini ifade etti.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.