• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

12 Ağustos 2020

Muhtar ÖZ: Kozluçay’lı Kendi Göbeğini Kendisi Kesiyor

İlçemize bağlı Kozluçay Köyü’nde uzun süredir yaşanan su sıkıntısına yeni çözüm bulundu.

Kozluçay Muhtarı Mevlüt Öz’ün verdiği bilgiye göre uzun yıllar boyunca boş yere akıp giden Kurban Pınarı suyu Kozluçay’a kazandırıldı.

Geceli gündüzlü yaklaşık bir hafta süren çalışma sonucu su sorununu şimdilik çözdüklerini belirten Muhtar Öz, “Kozluçay’ı besleyen Ballık mevkiinin suyu yağışların az olması sebebiyle köyümüzün içme suyu kesilme noktasına geldi. Kuraklık sonucu baş gösteren su sıkıntısına karşın Muhtarlık olarak çözüm yolları aradık. Ben ve aza arkadaşlarım Gürdal Baş, Abdullah Buba, gönüllü arkadaşlarımız Ferdi Kaptan, Şaban Buba ve muhtarlık personelimiz ile Kurban Bayramı arefesi günü başlattığımız çalışma yaklaşık bir hafta sürdü, bayramı da arkadaşlarımızla birlikte dağda geçirdik. Zor şartlarda, iş makinalarının ulaşamadığı yerlere giderek gecemizi gündüzümüze katarak Kurban Pınarının suyunu Kozluçay’a kendi imkanlarımızla ulaştırdık. İş makinasının ulaşamayacağı, ulaşsa bile çalışamayacağı yerlerde özveriyle çalışarak suyun köyümüze kazandırılmasında emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Muhtar Öz, tüm olumsuzluklara rağmen Kozluçay’ın gelişimi, halkın huzuru ve refahı için çalışmalarının süreceğini ifade etti.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.