• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

22 Ağustos 2019

Muhtar ÖZ: Kozluçay’ı Birlikte İleriye Taşıyacağız

İlçemize bağlı Kozluçay Köyü tekrar eski günlerine dönme çabası içinde. Kozluçay’ın genç muhtarı Mevlüt Öz, yaklaşık beş aylık çalışmaları hakkında gazetemize çeşitli açıklamalar yaptı.

Nüfusu 2 binin altına düştüğü için 2014 yılında belediye teşkilatı kapatılarak köye dönüştürülen beldelerimizden Kozluçay’ın 31 Mart2019’da yapılan seçimde göreve gelen Muhtarı Mevlüt Öz, göreve gelir gelmez uzun yıllardır yapılmayan, yapılamayan hizmetlerin ortaya çıkardığı sorunları çözmek için gayret gösterdiklerini belirtti.

Yıllardır yapılmayanları yaptık…

Dört yıldır kullanılamayan pazar yerini çeşitli düzenlemeler yaparak köy halkının hizmete açtıklarını belirten Muhtar Öz, “Sağlıksız durumda olan içme suyu deposunu iptal ederek yeni depoyu faaliyete geçirdik ve köye buradan su vermeye başladık. Geçtiğimiz yıllarda yurtdışındaki hemşehrilerimiz tarafından köye hibe edilen ancak dört yıldır kullanılmayan ve hurda haline gelen ve üzerinde haciz bulunan ambulans aracının haczini kaldırdık, tamirini bakımını yaptırıp hizmete sunduk. Köyümüze yeni bir morg daha kazandırdık, eski morgun da bakım onarım yaptık o da hizmete girdi. İçme suyu ve kanalizasyon hattında meydana gelen yüzün üzerindeki patlak olayına hemen müdahale ederek tamir ettik ve kimseyi susuz bırakmadık. Bir tane bile çalışan yangın vanamız yoktu, tamamını elden geçirip çalışır hale getirdik. İçme suyu hattını yeniledik. Kasabamızın internetten de takibi için köyün çeşitli yerlerine kamera taktırdık. Yıllardır yapılmayanları yaptık, yapacağız. Biz hizmet etmek için koltuğa talip olduk, halkımız da bize güvendi” dedi.

OKUL İNŞAATI BAŞLADI

Bir yandan da eğitim konusuna ağırlık verdiklerini belirten Muhtar Öz, “Uzun yıllardır yapılmasını beklediğimiz okul konusunun takipçisi olduk. Geçtiğimiz yıl ihale edilen ancak bir türlü başlamayan Kozluçay İlkokulu inşaatının başlaması konusunda yetkililerle temasa geçtik ve geçtiğimiz aylarda sonuç aldık.  Yaklaşık iki ay önce başlayan okul inşaatımız hızla ilerliyor. İnşallah okulumuz yıl sonuna kadar tamamlanacak ve yeni yılda hizmete girecek” dedi.

Destek veren herkese teşekkür

Muhtar ÖZ, “Tüm bu çalışmaları yaparken özveri ile çalışan muhtarlık personeli ile gerektiğinde kazma kürek çalışan aza arkadaşlarımızdan büyük destek gördük. Yurtdışında yaşayan hemşehrilerimiz de maddi manevi desteklerini her zaman gösterdi. Sayın Kaymakamımız, daire müdürlerimiz, İl Özel İdare Müdürlerimiz de bizlere verdikleri destekle yanımızda olduklarını gösterdiler. Kozluçay Köyü adına hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Birlik beraberlik içerisinde köyümüzü en ileri noktalara taşıyacağımıza inancımız tamdır” dedi.

Araçlarımızı geri verin…

Kozluçay’ın kapanan belediye teşkilatına ait kepçe, itfaiye aracı, damperli kamyon, makam aracı ve iş makinalarının İl Özel İdaresine alınmasının büyük sıkıntıya yol açtığını belirten Muhtar Öz, “Bizden başka köylerin araçları yerinde duruyor. Makam aracımız ile özellikle su ve kanalizasyon patlaklarının bir an önce tamiri için büyük ihtiyaç duyduğumuz araç ve diğer gereçlerin köyümüze geri verilmesini istiyoruz” dedi.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.