• osman-köse

logo

16 Ağustos 2023

Muhtar ÖZ: KOZLUÇAY, Misafirlerini Sorunsuz Şekilde Ağırlıyor

Kozluçay Köyü Muhtarı Mevlüt Öz, yurtdışında yaşayan hemşehrilerinin tatillerini Kozluçay’da geçirmeleri ile köy nüfusunun 10 bine yaklaştığını, buna rağmen herhangi bir sorun yaşamadıklarını ifade etti.

Göreve geldikleri 2019 Mart’ından bu yana Kozluçay’ın özellikle altyapı sorunlarına el attıklarını ve başarıklarını belirten Muhtar Öz, “Gerek köyümüz halkının gerekse yurt dışında yaşayan ancak büyük bir özlem ve hasretle geldikleri Kozluçay’ımızda tatillerini köyümüzde geçiren, büyüklerini ziyaret eden, düğünlerini köyümüzde yapan hemşehrilerimizin herhangi bir sorun yaşamaması için yıllardır verdiğimiz çabaların karşılığını görüyoruz. Bu yaz, Temmuz – Ağustos ayları itibariyla nüfusu 10 bine yaklaşan köyümüzde öncelikle temizlik ve içme suyu ihtiyacının giderilmesi konusunda oldukça hassas davranarak hiçbir sorun yaşanmaması için gayret gösterdik ve bunu başardığımıza inanıyoruz. Ufak tefek arızalar olursa da köyümüzün kendi çabaları ile oluşturduğumuz makine parkı sayesinde anında müdahale ederek sorunu gideriyoruz, oldukça güzel bir yaz mevsimi geçiriyoruz Kozluçay’da, bunu da ben ve ekibimin göreve gelmeden önce verdiğimiz sözleri tutarak gecemizi gündüzümüze katarak yaptığımız çalışmalar sayesinde gerçekleşmiştir” dedi.

Muhtar Öz, kasabalıktan köy statüsüne geçildikten sonra ortaya çıkan sorunları yaptıkları çalışmalar sonucu en aza indirmeyi başardıklarını, bu nedenle en az soruna sahip köylerden biri olduklarını ve çalışmalarında kendilerine destek olarak yardım eden herkese Kozluçay halkı adına teşekkürlerini sunduklarını ifade etti.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.