• MODA YAPI

logo

23 Ocak 2020

Milletvekili Gökgöz’den hastanede güzel haberler

Bugün Yalvaç’ta önemli ziyaretler gerçekleştiren Ak Parti Isparta Milletvekili Mehmet Uğur Gökgöz’ün güzel haberler verdiği bir nokta da Yalvaç Devlet Hastanesi oldu.

Isparta Sağlık İl Müdürü Dr.Mehmet Karakaya ile birlikte hastanemizi ziyaret eden Gökgöz, Başhekim Op.Dr.Ceyhun Coşkun’dan hastaneyle ve sorunlarla ilgili bilgi aldı.

Milletvekili Gökgöz’ün hastanede çözüm ürettiği ilk konu, eksik uzman doktorların Isparta’dan geliş günü ve heyet raporu gününün birden ikiye çıkması oldu. Perşembe günleri hastanede yaşanan yoğunluğa gözleriyle şahit olan Gökgöz, İl Müdürü Karakaya’yla konuyu görüşerek eksik branşlardaki uzman doktorların haftada bir olan Yalvaç görevini haftada iki güne çıkarma sözünü aldı.

Gökgöz’ün ikinci güzel haberi de hastane ek binası için sıkıntı yaşanan arsa konusunda oldu. Gerek belediyede yaptığı görüşmeler gerekse hastanede yaptığı görüşme ve incelemeler sonucunda, hastane ek binası için plan tadilatı yapılarak sorunun çözüleceğini müjdeleyen Gökgöz, “Belediyemiz tarafından bir vatandaşımızdan alınacak arsa bağışı için bugün dilekçeler alındı. İşlemler kısa sürede tamamlanarak bir nolu parsel hastanemize teslim edilecek. Sağlık Bakanlığımız da daha önce çizilmiş olan planı revize ettirerek bu parsele sığacak şekilde düzenleme yapacak. İl müdürümüz de bu konuyu yakından takip ediyor. İnşallah en kısa sürede ek bina inşaatı ihaleye çıkacak. Burada emek veren başhekimimiz ve ekibine, il müdürümüze ve belediye başkanımızla hayırsever vatandaşımıza çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Milletvekili Gökgöz’ün üçüncü güzel haberi de hastanemizde büyük bir eksiklik olan tomografi cihazıyla ilgili oldu. Başhekim Coşkun’dan konuyla ilgili bilgi alan Gökgöz, Sağlık Bakanlığı yetkilileriyle görüşerek konuyu çözdü. Daha önce iki kez hizmet alımı ihalesine çıkmasına karşın ihaleye katılan olmadığını öğrenen Gökgöz, hastanemize bir tomografi cihazı alınması konusunda yetkililerle görüştü. Görüşmeler sonucunda 2020 yatırım planına K.Maraş ve Yalvaç’a tomografi cihazı alımını eklettiklerini belirten Gökgöz, cihazın en kısa sürede hastanemizde hizmete girmesiyle ilgili takibi sürdüreceğini de kaydetti.

Başhekim Coşkun’un eksik olan branşlardaki uzman doktor talebini de Sağlık Bakanlığı yetkililerine ileten Gökgöz, ilk zorunlu hizmet atamalarında taleplerin karşılanması için çaba göstereceklerini ifade etti. Uzman doktor sorunun çözümü için ek bina yapımı ve hastanenin bir üst sınıfa çıkmasıyla sorunu kalıcı olarak çözeceklerini belirten Gökgöz, çabalarından dolayı Başhekim Coşkun ve ekibine de teşekkür etti.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.