• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

01 Şubat 2018

“Millete Hizmet Yolunda Başaramayacağımız Hedef Yok”

Geçtiğimiz yıl sonu, 18 Kasım 2017 tarihinde yapılan olağan ilçe kongresinde göreve gelen Hayri Uyar, hafta sonu yapılan ilçe danışma meclisi toplantısında yaptığı açıklamalar ve çalışmaları hakkında gazetemize bilgi verdi.

Göreve gelir gelmez ilk icraatlerinin parti binasında tadilat yapmak olduğunu belirten Hayri Uyar “Ben daha önceki yönetim kurulumuzda da görev aldım. İlçe binamızda tadilat yapılması konusunda düşünceler vardı. Bunu gerçekleştirmek bize düştü, yaklaşık iki ay süren tadilat çalışmalarımız hemen hemen tamamlandı ve geçtiğimiz hafta sonu ilçe danışma meclisi toplantımızı burada yaptık” dedi.

İlçe danışma meclisi toplantılarının parti çalışmaların değerlendirildiği, ilçeye yapılacak veya yapılması istenen yatırımların tartışıldığı demokratik bir ortam yarattığını belirten Uyar, “Ak Parti, gerek üyelerini, gerek seçmenlerini dinleyen, onların düşüncelerine değer veren, demokrasiye inanmış insanlardan oluşan bir siyasi partidir, bunları başka partilerde göremezsiniz. Bundan dolayı da Ak Parti girdiği her seçimden başarıyla çıkmıştır. Hafta sonu yaptığımız ilçe danışma meclisi toplantımızda görüldüğü gibi, tüm partililerimiz düşüncelerini ifade etmek, sorunlarını dile getirmek üzere parti binamızı doldurmuşlardır. Bizler de göreve başlayalı çok kısa bir süre olmasına rağmen yaptığımız, yapacağımız çalışmalarla ilgili partililerimizi bilgilendirdik, İl Başkanımız sayın Osman Zabun’a taleplerimizi ilettik. Sayın Zabun da bizi ilgiyle dinledi ve taleplerimiz konusunda bizi ümitlendiren açıklamalar yaptı” dedi.

MAKAM-MEVKİİ GEÇİCİ, HİZMETLER BAKİ…

İlçe Danışma Meclisi toplantısında yaptıkları ve yapmak istedikleri çalışmalar hakkında bilgi veren Uyar, “Görevler ve makamların baki olmadığı gibi yapılan hizmetlerin kalıcı olduğu bilinciyle, devam eden yatırımların tamamlanması ve yeni yatırımlar getirilmesi için yönetim kurulumuzla birlikte bize verilen görevi en iyi şekilde yapma gayreti içinde olacağız” dedi.

Uyar,” İlçe Danışma Meclisi toplantısında belirttiğimiz gibi birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleştirdiğimiz ilçe kongremizin ardından yönetim kurulumuzda yaptığımız görev taksimatının ardından kolları sıvadık. Başta Bütçe Plan Komisyon Başkanımız Süreyya Sadi Bilgiç, Milletvekilimiz Said Yüce, İl Başkanımız Osman Zabun ve İl Genel Meclisi Başkanımız Ali Bolat ile uyum içinde Yalvaç’ımıza yapılacak iş ve hizmetlerin başlatılması ve takibi için gayret gösteriyoruz. Kısa bir süre içinde ele aldığımız iş ve hizmetlerden bazılarını şöyle sıralayabiliriz:

OSB, MOBESE, CEZAEVİ, HASTANE EK BİNASI…

-Yalvaç T tipi cezaevi ile Huzurevi’nin faaliyete geçmesiyle hastanemizdeki tüm doktor kadrosu tamamlanacak,

-Yalvaç Devlet Hastanesi’ne 50 Yataklı Ek bina yapımı projesinin kabulü ayrıca hastanemize gerekli makina ve ekipmanların temini,

– T tipi Ceza ve tevkif evinin yapımı ve inşaatının hızlandırılması,

– MOBESE kamera sistemlerinin bir an önce hayata geçirilmesi,

-Yalvaç-Afyon arasındaki Sağır köyü yol genişletme ve asfalt çalışmaları

-Yalvaç- Senirkent arası sıcak asfalt yol çalışmaları

-Yalvaç’tan Yarıkkaya köyüne kadar sıcak asfalt yol çalışmaları

-Köylerimize dere ıslah ve su taşkın koruma çalışmaları

-Pompaj usulüyle su kullanan ve elektrik masrafları nedeniyle ekonomik zorluklar yaşayan köylerimize güneş panelleri konarak elektrik masraflarının en aza indirilmesi,

-Su sıkıntısı yaşayan köylerimize sıkıntılarının acilen giderilmesi için sondajların yapılması,

-Su boruları eskimiş köylerimizin boru değişimlerinin ve kanalizasyon altyapılarının 2018 programına alınması,

-Köylerimize yapılan 3 adet göletle birlikte bazılarının da tamirat ve tadilatlarının devam ettiği, ayrıca gölet sularının tarımsal alanlarda rantabl kullanılması için yeraltı borularıyla tarımsal alanlara aktarılması,

-Vatandaşlarımızı çamurdan kurtarmak için bütün köylerimize parke taşı döşenmesi,

-SDÜ Kılıçarslan Kampüsü’ne ATM makinası konulması,

-Tarımsal Kooperatifler aracılığıyla Kültür ırkı hayvan temini,

-2017 yılında ilçemiz sınırlarına, Akköprü Mevkiine kadar getirilen doğalgazın şehir içi dağıtımının belediyenin alt Yapı projeleri hazırlıkları nedeniyle 2018 yılı içerisine sarktığı, doğalgaz firmasınca;  Yalvaç Belediyesinin şehir içi alt yapısını tamamlamasına müteakip 2018 kasım ayında bazı bölgelere doğalgaz verileceği,

-Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nce ihtiyaç sahibi ailelere çeşitli yardımlarda bulunulması,

-Devlet Hastanemizdeki branşlarda eksik olan doktorlarımızın yerine geçici veya daimi görevli doktor temini edilmesi,

– Yalvaç Emniyet Müdürlüğü binası yapımının 2018 yılı projesine alınması,

– Psidia Antiokheia ve Men mabedinin turizme kazandırılması için yapılan kazı faaliyet ve çalışmalarına gerekli ödeneklerin tahsisi,

-OSB’nin hayata geçirilme çalışmalarına parasal kaynak aktarılması,

-Sağlık Bilimleri Yüksekokulu’na destek verilmesi.

– Yalvaç- Madenli çevre yolu yeni güzergahının açılması, ayrıca çevre yolunda sık sık kazalara sebebiyet veren Madenli-Yalvaç yol kavşak çalışması.

Sorumluluklarının bilinci içinde, ilçemizin ve köylerimizin yaşam standartlarının daha da iyileştirilmesi için çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Uyar, “Sıraladığımız bu konuların en kısa sürede çözüme kavuşturulması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ak Parti’nin ülkemizi getirdiği refah seviyesinden ilçemizin azami ölçüde faydalanması başlıca görevimizdir. Başta Milletvekillerimiz Plan Bütçe Komisyonu Başkanı Sayın S.Sadi Bilgiç, Sadi Yüce, İl Başkanımız Osman Zabun olmak üzere tüm il yöneticilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

İLK HEDEF YALVAÇ BELEDİYESİ…

Önümüzdeki yıl yapılacak olan yerel seçimler ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile Milletvekili genel seçimleri için parti içi çalışmalara hız vereceklerini belirten Uyar, “Bundan sonraki hedefimiz yerel seçimler, bu anlamda ilk hedefimiz Yalvaç Belediyesi’ni kazanmak olacak. Sayın İl Başkanımız Osman Zabun’un da belirttiği gibi, ufku açık, vizyon sahibi tertemiz adayımızla,  Ak Parti teşkilatı olarak en yukarıdan en aşağıya kadar herkes bir fazla oyu nasıl alırız diyerek en verimli şekilde çalışacak. Bildiğiniz gibi iki dönem öncesinde Yalvaç Belediyesi Ak Parti’li idi. Yalvaç’ı tekrar Ak belediyeciliğe kavuşturacağız, çalışmalarımız bu yönde olacaktır. Ak Parti olarak birlik ve beraberlik içinde olduktan sonra başaramayacağımız hedefimiz yoktur. Bu arada devam eden Afrin harekatında hayatını kaybederek şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, milletimize başsağlığı diliyorum. Allah TSK’mizi bu kutlu yolda muzaffer etsin” dedi.

MEDION Digital Camera

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.