logo

15 Haziran 2024

MHP Yalvaç İlçe Başkanı M. Ali Sağlam’dan Kurban Bayramı Tebriki

Milliyetçi Hareket Partisi Yalvaç İlçe Başkanı Mehmet Ali Sağlam, Kurban Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Sağlam mesajında şu hususlara yer verdi:

“Milli ve dini bayramlar; barışın, paylaşmanın, hatırlamanın, her anlamda birliğin, dirliğin, kardeşliğin, tasada ve sevinçte yekpare olmanın bahtiyarlığıdır.

Çok şükür Mübarek Kurban Bayramına ulaşmanın; kurban ibadetinin insani, vicdani ve İslami mükafatlarına layık olabilmenin yeni bir fırsat dönemine kavuşmanın huzuru içindeyiz. Kurban, bir Müslüman’ın tüm varlığını Allah yolunda feda etmeye hazır olduğunun manevi delil ve kefaretidir. Bunun yanında Kurban ibadeti; Allah’a yaklaşmak, yakınlaşmak ve rızasını kazanmak için üstlenilen manevi vecibenin sahip olunan imkânlar nispetinde ifası ve idamesidir.

Nitekim Kurban Bayramı dayanışma ve yardımlaşmanın simgesidir. Küslerin barışıp kucaklaşması, dargın gönüller arasındaki buzların erimesi, sıla-i rahim ruhunun vatanımızın her yöresinde tıpkı bir bayrak gibi yükselmesi yürekten niyazımızdır. Bu duygu ve düşüncelerle hemşehrilerimizin ve Türk-İslam aleminin Mübarek Kurban Bayramı’nı tebrik ediyor şükranlarımı sunuyorum.”

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.