• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

30 Haziran 2020

MHP İl Başkanı Sönmez’den ilk açıklama

Dün MHP Genel Merkezi tarafından MHP Isparta İl Başkanlığı görevine atanan hemşehrimiz Hasan Basri Sönmez, ilk açıklamasını yaparak, kendisini bu göreve layık gören Genel Başkan Devlet Bahçeli’ye teşekkür etti.

Sönmez’in açıklaması şöyle:

“Her şeyin En Güzelini Hak eden Gül Kokulu Kıymetli Hemşehrilerim,

‘Yüce Mevla’ma hamd olsun ki,’ Varlığımı Türk Varlığına ve Türk Milletine feda etmek’ için ettiğim yemine sonuna kadar sadık kalarak; Ebediyete kadar payidar kalacak Türkiye Cumhuriyetine, Aziz Türk Milletine ve Güller ve Göller diyarı sevginin, hoşgörünü ve tüm güzelliklerin harmanlandığı Isparta’mıza tüm yönetimimiz ile birlikte kendimi adayarak siz hemşehrilerime hizmet etme fırsatını bulacağımız Milli ve Kutsal bir vazifeye uygun görülerek, mensubu olmaktan onur duyduğum Vatan, Millet ve Memleket sevdalılarının buluşma noktası ‘Milliyetçi Hareket Partisi’nden Isparta İl Başkanı olma şerefine bugün itibari ile nail oldum. Bu kutlu yolda, Merhum Sadri Maksudi Arsal’ın: “Milliyetçilik, bütün beşeriyeti mesut ve müreffeh etmenin en doğru yoludur.” ifadesi en önemli rehberimiz olacaktır.
Bu Milli ve Kutsal vazifeyi bana layık gören öncelikle, Yolbaşçımız, Milliyetçi Ülkücü Hareketin Bilge Lideri, Sayın Genel Başkanımız DR.DEVLET BAHÇELİ BEY’e ve Genel Merkezimizin değerli yöneticilerine müteşekkirim.
Hepimizin bildiği gibi maalesef talihsiz bir kaza geçiren İl Başkanımız Sayın Nail BAYRAM abim 7 aydır hastanede tedavi görmektedir. Rabbim acil şifalar versin inşallah. Tüm teşkilat ve dava arkadaşları olarak bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da sonuna kadar yanında olacağız.Tüm hemşehrilerimizin dualarını bekliyoruz.
Değerli Hemşehrilerim,
Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet BAHÇELİ Bey’in buyurduğu gibi ‘’Aziz milletimizin güvenine layık olmak için insanüstü bir gayretle üstlendiğimiz sorumlulukları yapmakta kararlıyız.’’ Bunu elbette ki ‘’önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben’’ anlayışı ile yerine getireceğiz. Bu bağlamda, sorumluluğumuzun bilincinde olarak öncelikle ülkemizin, tüm dünyayı etkileyen virüs salgını( lütfen maske kullanalım hijyene ve sosyal mesafeye dikkat edelim) ile olduğu kadar dahili ve harici bölücü ihanet çeteleri ve Türk-İslam Alemini tehdit eden küresel güçlerle amansız bir mücadele halinde olduğunu hiç unutmadan ülkemizin, milletimizin ve tüm Ispartamızın top yekun sımsıkı kenetlenmeye ihtiyacı olduğu açıktır. Amacımız ‘’Cumhur İttifakı Millet Aklı’’ temelinde Vatanımızı ve Milletimizi tüm dinamikleriyle ayakta tutarak Türk Devletini Baki, Türk Milletini Müreffeh kılmak ve aynı zamanda Ülkemizi ve Güzel Ispartamızı sizlerle el ele gönül gönüle vererek sosyal, ekonomik ve kültürel anlamda layık olduğu yere taşımaktır. Ispartamız için yapılacak her güzel şey için herkesle istişareye açığız.
Şu andan itibaren; Milliyetçi-Ülkücü Harekete gönül vermiş tüm dava arkadaşlarımız başta olmak üzere, yüreğinde Vatan-Millet- Memleket sevdası olan her hemşehrimizin kanayan parmağı bizim parmağımızdır, döktüğü tek damla gözyaşı bizim gözyaşımızdır, çektiği acı bizim acımızdır, uğradığı her haksızlık bize yapılmıştır. Herkesi kucaklayacağız herkesin elinden tutacağız. Elimizden gelen her şeyi yapmak boynumuzun borcudur. İddialıyız. Allah’ın izniyle iddiamızı hikâyeye dönüştürüp başarıyı yakalayacağız.
Kadirşinas Dava Arkadaşlarım,
Bu zamana kadar Milliyetçi-Ülkücü Harekete gönül veren, yön veren, yöneten, maddi ve manevi hizmet eden, yüreğini ortaya koyan tüm dava arkadaşlarımıza, tüm teşkilat yöneticilerimize sonsuz teşekkürlerimi sunarız. Allah razı olsun. Bundan sonra da yeni yönetimimiz ile birlikte tüm dava arkadaşlarımızın el-ele, gönül-gönüle verip Milliyetçi-Ülkücü Hareketi layık olduğu yere taşıyacağımızdan asla şüphemiz yoktur. Bu anlamda hep birlikte yürüyeceğimiz, Mhp İl Yönetimimize ve tüm birimlerine, Merkez ve tüm İlçe Başkan yönetim ve teşkilatlarına, tüm Kadın Kolları yönetim ve teşkilatlarına, Ülkü Ocakları İl Başkanı yönetimi ve teşkilatlarına, İlçe Ülkü Ocakları yönetim ve teşkilatlarına, İlçe ve Belde Belediyelerimizin Başkan, yönetim ve teşkilatlarına, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclis üyelerimize, tüm sivil toplum kuruluşları yöneticileri ve teşkilatlarına şimdiden çok teşekkür ediyorum. Gazamız mübarek olsun. Allah yar ve yardımcımız olsun.

‘’SEVDAMIZ TÜRKİYE, MENSUBİYET ONURUMUZ BÜYÜK TÜRK MİLLETİDİR.’’
Saygılarımla…”

Biz de hemşehrimiz Sönmez’i kutluyor, görevinde başarılar diliyoruz.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.